| Connor73 a întrebat:

îmi puteți spune care sunt dezavantajele faptului că Luni nu vreau să mă duc la festivitatea de începere a noului an şcolar? Menționez că nu am probleme cu nimeni, mă înțeleg cu profesorii, dar, pur şi simplu nu vreau să mă duc. Părinții mei nu vor să audă de chestia asta, aşa că, aş dori să ştiu părerea voastră.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De obicei în prima zi te întâlnești cu toată lumea, toți îs mai veseli și voitori de discuții ba chiar de multe ori se face și o ieșire cu toții după școală pe care o s-o ratezi. cam atât pierzi. Și dacă ai vreo dirigintă mai cu capu posibil să observe că nu ești și să se ia de tine

| Connor73 explică (pentru Adry05):

Îți respect opinia, dar la ce colegi am... Am diriginte dar în 2 ani de liceu nu prea i-a păsat de clasa noastră, adică nu prea era prezent la ore, e profesor de istorie. Nici la festivitățile de deschidere ale anilor şcolari nu era prezent.

| Adry05 a răspuns (pentru Connor73):

Atunci nu te duce, eu ți-am zis în ideea că nu știu ce relație ai cu colegii și asta ar fi tot ce ai putea pierde

| darrio2007 a răspuns:

De ce nu te duci, pentru ca e frig?

| Andreeush a răspuns:

E treaba ta dar e urât să nu te duci în prima zi de școală.

| Connor73 explică (pentru Andreeush):

Păi vreau explicații, de ce urât să nu te duci? Eu nu vreau să stau la 8:30 pe frig pentru 30-40 de minute doar pentru a asculta faimoasă replică: "Bine v-am găsit în noul an şcolar xxxx-xxxx" şi acelaşi discurs pe care directorul îl spune de vreo 5 ani încoace.
Părinții mi-au spus că mă văd cu colegii şi dirigintele, sunt conştient de chestia asta dar clasa mea pur şi simplu nu e unită şi nici dirigintelui nu prea-i pasă de noi.

| Andreeush a răspuns (pentru Connor73):

Pentru ce mai vrei explicații dacă tu nu vrei să te duci?
Stai acasă dacă asta vrei, nu trebuie să întrebi pe alții ce să faci.