| SoP222 a întrebat:

In primul rand fara mistouri, maine am muzica si profesoara ne pune pe toti sa cantam ceva pe rand. Eu sunt clasa a 9a si as vrea sa nu ma fac de ras, deci imi puteti spune o poezie din clasa a 8a? (eu nu prea faceam muzica in generala)

1 răspuns:
| Sorina024 a răspuns:

Imi amintesc din a8a ca am studiat " Lacul' de M. Eminescu, poti s-o reciti, noi am facut un mic exercitiu, am intonat poezia cu o oarecare emotie ca sa o putem reinterpreta, poti incerca.
Si tot in a8a am cantat " Visator" " Sa cante lumea " " Dulcea mea copilarie " " Un copac cu flori " " La oglinda " " Lumea e a mea "
Iti recomand cele doua pe care le stim cu toti: Visator si lumea e a mea.