| Classy a întrebat:

La aceasta intrebare, chiar rog seriozitate! Deci sa incepem: Ma aflam in vacanta la mare in Eforie Nord, si mergand pe strada, m-a acostat un domn, care mi-a dat o invitatie la FUSION MODELS. (eram cu parintii). In fine, am intrat, si dupa cateva momente, am intrat in biroul d-rei director (tipa aia blonda). M-a aburit cu, cursuri de dictie, actorie, faima, ETC! Am semnat contractul care il pot anula in orice moment, si am platit suma de 260 ron. A 2 a zi m-a chemat la o sedinta foto, unde mi s-a spus ca trebuie sa platesc pe an 800 ron :O ...Am aflat in acea dupa amiaza ca sunt doar niste escroci si voi incheia contractul.Intrebarea mea este: Este bine ce fac? As prefera raspunsuri din partea celor care au patit asa ceva, si nu raspunsuri ANONIME! Ms mult! Dau fundita

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te-au aburit și la bani.
Anulează contractul cu ei, este pentru binele tău sau vrei să ajungi să fii exploatată sexual?
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| zuziOoO a răspuns:

Am patit aproape la fel acum cati-va ani la o agentie tampita care au pus-o pe mama sa plateasca o groaza ca sa ajung eu model dar am incheiat contractul cand am aflat ca nimeni nu a ajuns model cu "agentia lor", si nu este bine ce fac ar trebui da-ti in judecata

| UrăscPăstârnacul a răspuns:

Eforie Nord? love struck Cea mai tare statiune ever!
Lasand la o parte asta, mie mi se intampla asta in fiecare an, cand veneam de la plaja. Dar doar anul trecut m-am gandit sa ma duc sa vad despre ce e vorba. Si ghici ce! Mie mi-au cerut triplu fata de tine. laughing Anyway, ma abureau cu tot felul de chestii gen : 2 sedinte pe saptamana, la cel mai apropiat sediul al lor. (n.r. Ploiesti). Eram gata sa semnez cand a intrat o tipa si a facut scandal ca e doar escrocherie. Atunci am lasat pixul din mana si am plecat.
E chiar foarte bine ce faci. Cum sa dai atatia bani?

| XxDeeDeexX a răspuns:

Eu am patit chestia asta vara trecuta tot in eforie eram cu moamy la cumparaturi am trecut pe acolo si mi a dat si mie am intrat a platit mami 50 de lei ca sa ma duc la directoare(eu eram in aer, de fericire)pe cand mama se prinsese da a vrut sa vada pana unde pot sa mearga, cand am ajuns la directoare(tot aia blonda)m-a luat si pe mine cu vraja la de asta si mi a zis ca trebuie sa dau 800 lei pe an.mama a zis ca se ma gandeste(e pe dracu stia ca rasp e NU)mi a explicat moamy ca e vrajeala si a 2 a zi(ca sa vezi cat de impertineti sunt, de aici reiese ca au probleme cu politia)am iesit cu mama sa face iar cumparaturi si sa mergem la o pitzza si cand sa mergem spre terasa am vazut o pe asta cu o peruca satena si ochelari destuli de mari.m am uitat la ea si am intrebat o ce faceti DMN director?laughing S a **** pe ealaughingrolling on the floor
te sfatuiesc sa nu mergi mai departe ca i vrajeala o sa faci doar cateva poze si atat te lasa cu ele
sper ca te m-a ajutat

| DemonicaMrx a răspuns:

Ralu si eu am patit asta si mie mi-au cerut pe an 20 milioane si eram singura cu prietena mea pe strada desigur si pe amandoua ne intrebat o bruneta scunda daca vrem sa fim modele la ONE MODELS si ne pusese sa semnam nu stiu ce si cand am mers inapoi la hotel, i-am spus mamei de chestia asta si cat costa pe an si si prietena mea ii spusese mamei ei de tampenia asta si mi-a zis mama ca sunt excroci si ca sa anulam contractul ala ca altfel vom plati cu TVA 40 mil pe an si intr-adevar astia sunt niste excroci care fraieresc copiii si le spun nu stiu eu ce si dupaii mint ca vezi doamne ii fac cantareti de opera fotomodele si nu mai stiu eu ce! sunt excroci care vor sa iti ia bani!
pa pa raluca!