| L0v3isTheWaY a întrebat:

Salut,TPU!
La inceputul vacantei de vara sunt nevoit din cauza unei probleme sa ma tund chel. Parul meu acum are cam 12-14 cm si am freza in gen ca a lui Smiley, adica o dau intr-o parte si ma tund aproape chel prin parti.
Intrebarea mea este: In 3 de luni de vacanta cam cati cm credeti ca-mi va creste parul? Mi-as dori in 3 luni sa-mi creasca macar 5 cm deoarece am observat ca imi creste parul destul de repede.
Ofer, Funda!winking

1 răspuns:
| MgdDroopy a răspuns:

Părul crește cam 1 - 1, 5cm pe lună. In condiții bune.
In cazul tău pot spune că sunt perfecte :-)
Nu tu păr tocit, nu tu vopsea, nu gel. :p
Îți poți pune ulei de măsline cald (nu fierbinte) pe cap. Fiind vară pielea o să sufere din cauza soarelui.