| MiculFaraon a întrebat:

M-am despartit de iubita mea cu care eram de 2 ani plus ca suntem si colegi de clasa este prima despartire! M-am despartit eu de ea ce e drept am zis-o la nervi ca nu mai vreau sa fiu cu ea deoarece ea munceste de luni pana vineri la mama ei cam de la 12 la 6 seara si ea nu isi mai facea deloc timp pentru noi devenise foarte rece dar in schimb cu prietenele vroia sa iasa si chiar iesise atunci in saptamana aceea de 2 ori cu o fata pe cand cu mine o data iar dupa cateva zile ca tot cu ele vrea sa iasa si din aceasta cauza am luat aceasta decizie dar eu o vreau inapoi cu orice pret dar nu vreau sa ii pic la picioare. Eu o cautasem dupa ce i-am zis ca ne-am despartit si daca vrea sa ne gasim si sa vorbim si a spus ca parca ne despartisem si a zis ca nu stie daca va iesii si ea vrea multa libertate din cate inteleg dar timp pentru noi deloc In concluzie cam din cauza prietenilor ne-am certat si mi se pare un motiv oarecum banal. Azi insa m-a cautat prietena ei care trebuie sa imi dea ceva si va trebuii sa ma intalnesc cu ea si ma gandesc ca or fi pus ceva la cale. Si stiu ca ma iubea mult si ea dar se pare ca s-a debarasat foarte usor de mine nu ne-am mai cautat absolut deloc de la despartire dar totusi am si eu dreptate ca nu era normal ce facea. Ce sa fac ajutati-ma va rog din suflet, chiar nu pot sta fara ea o iubesc enorm. imi este foarte greu. dar nu pot lasa deoparte orgoliul pentru ca stiu ca am procedat corect. Ce ziceti sa fac? Eu chiar o vreau inapoi

5 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

Vezi ce vrea prietena ei.
Eu cred ca ar trebui sa vorbesti cat mai deschis cu ea si sa lasi orgoliu. Pana la urma orice fata vrea ca a barbatul din viata ei sa lase orgoliul, macar o data.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Da orgoliul la o parte si spune-i ce simti printr-un mesaj, tot ce simti.dar vad ca ei nu-I prea ii pasa, dar tu spune-i ce simti, poate lucrurile se vor schimba. nu risti, nu castigibig grin

| rousz a răspuns:

Oricum dreptatea intotdeuna e undeva la mijloc, adica tu cu ea nu prea va vedeti dar vrea libertate, poate a vrut timp sa vada daca mai tine la tine si daca te iubeste fi convins ca se va intoarce, dar sa nu fie prea tarziu... asa ca mai bine stai de vorba cu ea si lamuriti daca mai are vreun rost sa speri la impacare happy macar lasa tu putin de la tine daca tot spui ca o iubesti, asta ca mai tarziu sa nu traiesti cu regretul ca ai fi putut face ceva si nu ai facut happy acum ramane la alegerea ta

| IMPLICAT a răspuns:

Nu te mai complica cu ea, eu zic ca nu merita. Uit`o, si fie invatare de minte!

| Ella_Michaella_1996 a răspuns:

Dacă ți-o dorești înapoi, spune-i. Un "Iartă-mă " alături de argumentele potrivite rezolva multe. Explicai cum te simți tu si înțelege-o si pe ea. Si încercați sa comunicati mai mult, sa nu mai ajungeți aici. Good Luck :*