| doinitsalu a întrebat:

m-am intilnit 8 luni cu-n baiat dintr-o localitate din apropiere. acum au aparut niste probleme cu parintii si mai pot iesi cu el, deci ei miau interzis sa mai am ceva cu el. eu am 17 ani, iar el e pe punctul de a avea 18 si trebuie sa plece sa faca serviciul militar(armata). pina atunci mai are 1 luna. daca mai comunic cu el o sa am probleme cu parintii,iar noi am stat de vorba si ne-am gindit sa facem in felul urmator: in o luna de zile sa vorbim dar mai rar iar inainte de a pleca la armata sa vina sa ne vedem, iar cind vine de la armata sa ne intalnim mai departe. ce sa fac? este oare aceasta o rezolvare? mii dor de dinsu de nu mai pot, dar o sa-l vad peste o luna sapu peste 1 an. oare nu va intilni alta fata? ce sa fac? funda *_*

1 răspuns:
| K4sZz a răspuns:

Explicale parintilor situatia fai sa inteleaga ca esti destul de mare ca sa decizi ce trebuie sa faci. Si daca te iubeste cu adevarat in acel 1 an nu va fi cu alta fata. Si sincer la armata nu poti sa iesi asa ca nu iti face griji laughing