| Andreea_Diana_1997_CJ8h a întrebat:

ma
confrunt cu o acnee urâta pe frunte, am
5-6 coșuri, dar sunt foarte foarte umflate și roșii. am și pe obrazul drept... nu mai știu cum sa le fac sa dispară... am încercat cu orice. galbene, aloe vera, blabla
VA ROG AJUTOR

2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Foloseste lotiuni de fata pe baza de zinc sau cimbru de gradina. In anotimpul rece aplici si crema, la fel pe baza de zinc. In rest, perna sa fie curata, igiena fetei, mainilor si atentie la ce mananci: fara cafea, ciocolata, seminte de floarea soarelui, prajeli, grasimi, sucuri carbogazoase, cacao. Numai bine!

| Yon1470 a răspuns:

Mergi si consulta un medic dermatolog si o sa-ti spuna el ce trebuie sa faci.Pot fi mai multe tipuri de acnee si ar fi bine sa stii ce trebuie sa faci si cu ce fel de acnee te confrunti.