| RC22 a întrebat:

Ma numesc Robert si astazi am dat evaluarea nationala la limba romana happy, insa am o problema si as vrea niste pareri... Am folosit pic pentru a sterge niste cuvinte gresite, insa supraveghetorul din sala m-a vazut si nu mi-a spus nimic happy, si nu mi-a spus nimic nici cand am predat foaia de examen. Acum intrebarea mea este daca voi credeti ca imi va fi anulata lucrarea crying? ( Nu am sters mult adica un cuvant doua nu se observa foarte tare)

Răspuns Câştigător
| Knock a răspuns:

Nu-ți fă nicio grijă. Profesorii au multe lucrări de corectat și nu vor sta să o analizeze pe a ta în detaliu. În plus, contează mult mai mult să fi scris corect decât o mică corectură. Eu am dat examenul anul trecut și am folosit picul. Nota pe care am obținut-o (9.7) s-a datorat unor greșeli de punctuație din grabă și a faptului că toate compunerile sunt interpretabile. Așa că fi sigur, nu-ți va scădea pentru că ai corectat.

| RC22 explică (pentru Knock):

Daca nu-mi va sccadea iti dau fundahappy

| Knock a răspuns (pentru RC22):

Sunt curios, cat ai luat pana la urma la examene?

| RC22 explică (pentru Knock):

8.15 La mate si 9.25 la romanahappy

7 răspunsuri:
| Laviiiiii a răspuns:

In nici un caz nu ti-o va anula. Stai linistitwinking In cel mai rau caz iti va scadea din puctaj, adica nu iti va puncat ceea ce ai sters cu picul, dar daca nu se observa foarte tare stai linistit nu cred ca va scadea nimic. Indicat e sa nu stergi deloc, mai bine tai. Noua ne tot spune profa de romana: la examen sa va luati o rigla cu voi, in caz ca gresiti sa taiati cu rigla si sa scrieti ordonat. O lucrare ordonata lasa si o impresie buna si te va ierta la mici greseli, in cazul tau picul. Incearca sa faci si tu la fel miercuri happy Eu un sfat bun. Si stai linistit, nu cred ca te va depuncta pentru asta. Bafta :*

| cosmyna1 a răspuns:

Anulata in nici un caz
cel mult iti va scadea un punct-doua din total

| VGC a răspuns:

Esti mort.Glumeam daca te-a vazut si nu tzia zis nimic cred ca nu o sa tzio anuleze.Dar normal nu ai voie. Puteai sa tai cu o linie si in seara asta puteai sa dormi linistit.

| RC22 explică:

Si vi s-a intamplat cumva asa? Ati facut ca si mine happy? Sau cunoasteti pe cineva daca da lasati comentariu happy Sa stiti ca nu uit sa dau si fundahappy