| Madalin006 a întrebat:

Salut TPU.
Mai am timp sa învăț la matematica, sunt clasa 12a la mate info din păcate, nu mi-a plăcut niciodată sa invat și nici nu am făcut-o și anul asta m-am trezit ca am bacul și la Matemetaica sunt paleta rau.

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Faci pregatire. Exercitiile sunt doar cateva din fiecare an, nu inteleg de ce te precipiti de parca trebuie sa inveti tot de la 0.

| Madalin006 explică (pentru dullcat):

Pai dacă nu am învăț niciodată, de aia mi se pare ca trebuie sa fac de la 0, plus ca din păcate nu îmi pot permite sa fac
pregătire la de preturi au profesori din zona mea.

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu am luat la simularea din toamna nota 1 laughing
La simularea din martie nota 3 laughing
Apoi din aprilie m-am pus pe invatat, am facut variante, toate variantele pe care le-am gasit pe net si in carti, am urmarit tutoriale si la bac am luat 8.
Deci cu siguranta ai timp

| Madalin006 explică (pentru Furnicuta000):

Ai fost tot la mate info ca mine?

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Ai timp pana in vara sa inveti.

| Unuseranonim a răspuns:

Salut! Exista un canal care face variante de bac cu explicatii, ai si lectii de liceu pe el. Te va ajuta mult
https://youtube.com/@PauzadeMate?si=rboeN5LjQIy2HD-N