| ionutbrezeanu a întrebat:

Maine am o prezentare la o firma fictiva impreuna cu jumatate din efectivul clasei.Eu am functia de manager general si ar trebui sa prezint firma in ansamblu...Am emotii pentru ca acolo va fi si domnul director si mai multi profesori in orice caz.Cum fac sa imi stapanesc emotiile si sa nu ma balbai atunci cand prezint ce am de prezentat?

1 răspuns:
| Itsme18 a răspuns:

Gândește-te ca fiecare persoana știe ce emoții ai și ca și ei la rândul lor au avut emoții când au fost într-o împrejurare mai importanta. Trebuie sa te gândești ca și directorul la un momendat avea emoții când a aplicat pentru postul lui. Fiecare are emoții. Suntem oameni. E normal. Dar nu te gândi ca spectatorii sunt cine știe ce persoane ci gândește-te ca au venit deoarece sunt curioși de ce ați pregătit. Și chiar dacă vor fi greșeli vei continua și vei trece peste deoarece nimeni nu e perfect, nici directorul.
Trebuie Tu sa te simți bine deoarece ai un rol atât de interesant. Trebuie sa fii mândru de asta
Plus ca știi ce înseamnă să ai emoții? Sa îți pese. Și acesta e un sentiment foarte frumos. Dar nu lasă emoțiile sa devina frica. Spuneti: m-am pregătit pentru aceasta piesa deoarece vreau sa arat de ce sunt în stare.
Succes la prezentare?