| oricealtceva a întrebat:

Salut TPU, mereu ma simt singur chiar daca mereu sunt inconjurat de persoane si simt ca fiecare zi e repetitiva... Ceva sfaturi sau orice vorba buna mi-ar fi de folos!

Răspuns Câştigător
| literallythesamebruh a răspuns:

Salut! Încearcă să socializezi cât mai mult cu aceste persoane. Deoarece nu ai specificat despre ce categorie de persoane este vorba, o să pretind că vorbești despre prietenii tăi. Mă poți contrazice dacă nu este așa. Și eu am avut astfel de momente, dar este normal. Mulți trec prin astfel de etape, majoritatea chiar își doresc să fie mereu în centrul atenției, dar acest lucru nu trebuie să îți dea în mod implicit impresia că ești lăsat pe dinafară. Deschide subiecte interesante de câte ori ai ocazia și permite-le celorlalți să vadă latura ta pozitivă. happy

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Pune-te pe genunchi și povestește pe larg Creatorului nostru tot ca simți, tot ce gândești și roagă-l sa te ajute sa percepi cum te vede El.

| Violleta2022 a răspuns:

Fa un sport si vei vedea cat de placut si relaxant este, fiindca fiecare zi va fi diferita si tu vei scapa de singuratatea si monotonie.

| oricealtceva explică (pentru Violleta2022):

Mai ma joc basket street(stradal) si este chiar o scapare de griji, dar daca ma joc in fiecare zi simt ca imi lesina picioarele?

| Violleta2022 a răspuns (pentru oricealtceva):

Mananca mai sanatos si nu-ti mai lesina picioarele, fiindca la varsta ta este normal sa faci sport zilnic!

| dullcat a răspuns:

Buna.Probabil nu esti inconjurat de persoanele potrivite, sau poate ai nevoie sa lucrezi mai mult la dezvoltarea ta personala, astfel incat sa nu te mai simti ca intr-o cursa pentru soareci de laborator.

| Sistemulxxl a răspuns:

Ia.ti un an sabatic,