| Cristiano_9635 a întrebat:

nu am fost deloc mai tot anul la scoala decat ultima luna ...si am 7 materii neincheiate pe primul si nu stiu sigur daca vor sa mi le incheie sad big grin daca e sa raman cu ele ma pot lasa repetent sau pot sa le recuperez in toamna?

3 răspunsuri:
| mihaela_7385 a răspuns:

Buna ar trebui sa mergi la scoala pentru ati incheia medile pe semestru al 2, si pe semestru 1, vei merge in vara/toamna(depinde de scoala) Succes,si nu m-ai chiuli atat de mult,de exemplu anul`viitor sa mergi la scoala sa iti ei note si dupa poti sa chiulesti si dupa aduci scutire, nu lasa sa se adune absentele, ca este foarte graV>big grin

| Haruka a răspuns:

Buna Cristiano. Sincer... tu gandesti? Se pare ca nu din moment ce mergi la scoala cand ai chef si se pare ca mai mult nu ai. Ce crezi ce se va alege de viitorul tau? Pune mana pe carte si lasa alte prostii ca ai toata viata inainte pentru ele, momentan prioritatea ta ar trebui sa fie scoala nu altceva. Nu zici nimeni sa nu iesi cu baietii, sa ai o prietena, dar in acelasi timp sa acorzi timp si importanta scolii. Sincer nu stiu daca vei trece clasa, depinde de tine si de profesorii care ii ai. Succes, si o zi buna.

| dr0wn a răspuns:

WTF mah :0 Pai nu e al 2-lea semestru?
Eu stiu ca daca ai exagerat de multe te lasa de tot.
Bine asta depinde si de cat de intelegatori sunt profesorii de acolo.
...esti la scl sau liceu?