| NotTodayOrTomorrow a întrebat:

Nu credeam ca o sa ajung sa ma plang pe aici, dar se pare ca am o problema. Eu sunt bisexual. Este o poveste destul de lunga, asa ca am sa va spun ca familia mea este homofoaba, m-au indoctrinat de mic, am incercat sa fug de asta pana cand am ajuns acum un an, la varsta de 15 ani sa ma indragostesc de un baiat. Am incercat sa ma accept. M-am acceptat. Oarecum. Am avut chiar si relatii. Am povestit oricui era necesar. Da, am facut-o chiar si la liceu. Majoritatea sunt ok, cu exceptia dirigintei mele care a povestit altor clase si altor profesori luandu-ma la misto si acuzandu-ma ca fiind heterosexuxal si obsedat de atentie. Bineinteles ca imi face abuzuri verbale, afirmandu-mi ca daca as fi bisexual, ea m-ar fi trimis la psihiatru. Nici pe departe ca as fi vrut atentie, vreau sa ma obisnuiesc cu ce sunt, dar mi-e greu. Poate nu m-am nascut in tara potrivita. As vrea sa fac ceva.
Am postat asta aici cu intrebarea despre ce ar trebui sa fac. Uneori simt ca nu mai rezist. Nu-mi place sa dramatizez, cu toate ca traiesc asa ceva intens ca o drama.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce-ti pasa atat de mult de diriginta? Ignor-o si continua sa incerci sa te impaci cu tine. Nu esti prima si nici ultima persoana si din pacate nu poti controla acest lucru, asa te-ai nascut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caută-ți niște persoane care să te accepte și în care să ai încredere.
Trăim într-o țară în care oamenii cu alte concepții, orientări etc. sunt priviți ca niște extratereștri. Observ că știi și tu asta, așa că ce sens are să poveștești tuturor, în special unor persoane pe care abia le-ai cunoscut și care au rămas ancorați în alt regim cu alte idei? (mă refer la dirigintă)

| MistretulPufos a răspuns:

Da dupa ce termini cu scoala si nu mai stai cu parinti poti sa fii cu cine vrei tu

| pet555 a răspuns:

Gaseste pe cineva apropiat in care ai incredere care sa iti explice ca "sunt bisexual" e o tampenie cu care te-au indoctrinat niste oameni interesati de distrugerea lumii. Ori, traiesti asa toata viata intr-un fel total aiurea.

| NotTodayOrTomorrow explică (pentru pet555):

Uhm. Ce incerci sa imi spui prin asta?