| alessia06 a întrebat:

Nu de mult timp am visat-o pe mama mea gravida.Eu chiar imi doresc un frate sau o sora.Nu au motive sa nu accepte.
Dar va rog puteti sa imi spuneti ce inseamna acel vis si cum sa ii conving sa mai faca un copil.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Visul inseamna ca te gandesti mult la dorinta ta.
Poti sa vorbesti cu parintii tai si sa le spui ce doresti dar totul depinde de ei, trebuie sa vrea si ei asta.

| Fatamuntilor a răspuns:

Visele nu au relevanta!
Tu te-ai gandit intens la posibitatea de avea un fratior/surioara si de acolo acel vis!
Vorbeste pur si simplu cu mama ta... spune-i de dorinta ta.
Dar totul depinde de varsta parintilor tai (dupa 36 de ani e mai greu, de posibitatile materiale...

| Eastwood a răspuns:

Visul nu reprezinta absolut nimic, creierul tau proiecteaza un vis asa cum iti doresti tu, desi partea nasoala e ca nu-l poti controla, in fine.
Vorbeste cu parintii tai, spune-le ca ti-ai dori un frate, asta e tot ce poti face!

| alessia06 explică:

Imi este rusine sa vorbesc cu parintii mei despre acest subiect.As vrea sa se simta dorinta mea.