| Dubsteppppp a întrebat:

Nu mai suport, sunt terminat. Nu exista zi in care " colegii " sa nu-si bata joc de mine sau de alti ma refer la colegii mai " jmecheri ". Niste retarzi. M-am inchis asa de mult in mine incat nu mai ies pe afara, nu mai am prieteni. Cand vreau sa vorbesc cu o fata imediat apare un " coleg " si mi-o ia de langa mine oh go on. Acum 3 saptamani din cauza unui " coleg " m-am despartit de prietena mea, care acum e impreuna cu el si ma doare sa-i vad mereu cand se iau in brate sau se saruta. Parca-mi infige cineva cutiul in inima :[. Ea era ce aveam mai scump pe lume, numai ea ma intelegea ca parintii mei sunt mai comunisti si nu prea ii intereseaza pe ei de asa ceva oh go on.

Ma gandesc acum sa se termine cls. a 7 a si a 8 a si cand ajung la liceu sa-mi fac prietenii noi. In cls. ma simt in plus.

Va rog niste sfaturi daca puteti puppy dog eyes!

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Mosule da-le cu hai sictir la toti... ce dracu asculti in gura lor. Vine unu mai smecher la tine, ai si tu gura cu tine tipa la el da-i si una chiar daca te bate pe urma da numai sa arati ca nu esti un pampalau si nu inghiti ce spun ei. Iar cand vine cate unul de se baga aiurea in vorba cand vb cu o fata ii dai cu hai sictir ii spui sa te lase ca discuti da-i in *** numai sta asa, nu le mai inghiti toate vorbele si rahat-urile rele pe care le fac. Incearca sa te impui si tu. La fel am patit si eu cand eram mic eu din cauza parintilor, trebuia sa fiu elev model pana in a 8a nu m-am batut cu nimeni in schimb "smekerii" se lua de mine si eu nu le raspundeam ii lasam in pace ca sa nu ii fac de ras pe ai mei, bunicu fost profesor la scoala unde am invatat, bunica la fel nu puteam sa ii fac de ras. Pana in a 8 a cand nu i-am mai suportat pe niciunul, am batut 5 insi in decurs de 5 zile. Pe unu l-am batut si l-am dus la director ca nu-l mai suportam ce mi-a facut 4 ani de scoala, si s-a pisat pe el la director, si uite asa l-am facut de **** in fata intregii scoli. Si de atunci nimeni pana am terminat clasa a 8 a nu a comentat la mine si nu a mai facut pe smekerul cu mine. Incearca sa iei atitudine, nu te lasa calcat in picioare de niste retardati.

| Dubsteppppp explică (pentru Azµre):

Mersi de sfat;]. Crezi ca eu nu am incercat?! De mai multe. Azi de ex. cand am avut franceza, profa a intrat in clasa. si a zis ca " Ce miroase aici? " si toti astia din clasa au inceput sa dea vina pe mine ca am mancat eu chipsuri cu nu stiu ce ***. Dar eu am fost toata pauza in sala de sport. Eu i-am zis profei ca nu am facut nimic si aia sareau cu gura zici ca le dadea un 10. Si pana la urma mi-a scazut mie punct la purtare oh go on.

| Azµre a răspuns (pentru Dubsteppppp):

Data viitoare sa-i arati ceva la profesoara daca nu te crede si sa faci tam-tam! sa-ti chemi si parintii si directorul

8 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Uneori sa iti vezi de treaba ta e mai bine vb aia "tacerea e ca mierea"
Va veni si zile mai bune, stai linistit.

| UNcopac a răspuns:

Eu zic ca lumea s-a terminat pentru tine cel mai bine e sa iei o funie si un sapun, si sa mergi in spatele casei si sa faci ce trebuie sa faciwinking

| Norvegianul a răspuns:

In generala eram exact in situatia ta actuala. A trecut ceva timp de atunci.
La mine intr-a 8a s-a umplut paharul cand un ratat mi-a "furat" prietena. N-am actionat cum trebuia, l-am batut si media la purtare din anul ala a fost 8laughing
Esti in clasa a 7-a dupa cum vad. As vrea mai multe detalii, nu prea am inteles de ce isi bat joc de tine colegii. Da-mi detalii sau daca vrei da-mi add: lizard_crime

| GabbyTPR a răspuns:

Daca se iau frecatii aia de tine, ia zile si tu ca nu te impresioneaza daca se tot iau de tine, sa isi vada de treaba lor, poti sa devii si tu mai dur. E nasol rau sa te inchizi in tine. Sau daca nu, poti sa iti vezi de treaba ta si sa ii ignori! Fundita? puppy dog eyes

| smecherul71 a răspuns:

Am avut si eu probleme din astea si mam batut cu unu si era cat pece sa ma duca salvarea, asa ca mai bine dai... pe oameni deia ca nu-s cu mintile in cap