| TheFrogPlays a întrebat:

Nu stiu ce profil la liceu si ce facultate sa aleg! Sunt clasa a 8-a și în 3 luni dau examenul de admitere si inca nu sunt decis. Nota in simulări a fost de 9 si ceva. Mie nu îmi place absolut deloc matematică, dar totusi imi place putin din fizică, pentru ca se utilizează zi cu zi. Nici romana nu prea imi place dar ma pricep mai mult la ea. Nu stiu arte, imi place mai mult sa construiesc si imi place sa umblu pe calculator, imi place sa vin cu idei noi si sa creez lucruri, sa fac modele si alte lucruri, imi place sa spionez si sa aflu lucruri despre oameni cand ei nu stiu ca eu ma uit la ei. Ce profil si facultate sa aleg? Ce cariera? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Anna0909 a răspuns:

Un profil de arte, undeva pe arhitectura. Ți-ar plăcea?

1 răspuns:
| MrSnow a răspuns:

Încă e devreme să te gândești la ce facultate să mergi
Îți plac artele mergi la liceul de arte, iar dacă îți place informatica mergi la profilul mate-info
Dacă vrei să înveți despre limbajul informatic trebuie să știi și mate, fără ele nu poți deveni hacker precum ai zis tu că vrei să spionezi lumea
Iar fizică poți să mergi pe un profil profesional cum ar fi mecanică și automatizări dar nu îți indic