| No0Na0Me a întrebat:

Nu stiu ce sa fac caci transpir ingrozitor! Am o colectie de deodorante si la inceput isi fac efectul dar pe parcurs si-l pierd. Ma puteti ajuta intr-un fel? Fundaa! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Buburuzăăăă a răspuns:

La chestia asta nu prea ai solutie. Dar spala`te dimineata, amiaza, seara. Fa dus cu sapun. Incearca un spray anti transpiratie. SUNT! Si ai sa vezi ca nu ai sa mai transpiri asa mult. Ai sa mai transpiri dar nu asa multwinking FUNDA?

3 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Chir daca pe caldurile astea e bine sa te hidratezi, incearca sa bei lichide numai cat este strictul necesar.
Incearca sa folosesti deodorante stick, sunt mai eficiente dupa parerea mea, decat cele spray.
Daca totusi transpiri chiar asa de abundent, ar trebui sa faci si un control medical, sa vezi daca nu sunt alte cauze in afara de canicula, emotii, etc.

| MrAlex a răspuns:

1. incearca sa nu mai ai "padurea" aia
2. dus mai des
3. tine deodorantul cu tine oriunde te duci

| LittleShyDevil a răspuns:

Buna ziua! Apa, multa, multa apa, adica dusuri dese, sapun, sapun, mult sapun. Deodorantele nu au cum sa iti opreasca transpiratia, acopera mirosul neplacut.happy Daca vrei sa stopeze transpiratia atunci va fi grav, vei avea alte probleme, in fine o dam in altele. Dusuri dese, nu uita. Ai grija! O zi buna!