| Drudub15 a întrebat:

Nu stiu cum sa fac, ce sa fac sa nu mai fiu trist, suparat. Sunt inchis in mine, nu ies afara, nu mai am prieteni deloc. Mereu ma cert cu parintii mei imi vine mereu sa plang dar ma abtin. Mi-am pierdut si prietena din cauza asta...

Sunt terminat. Nu stiu ce sa mai fac sad. Imi puteti da si mie niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| PsihinG a răspuns:

Trebuie sa existe in motiv care ti-a declansat aceasta stare pesimista.
Orice boala are o cauza.
Indiferent care ar fi motivul real pentru care ai aceasta stare nu te lasa coplesit de ea.
Incearca sa vorbesti cu parintii tai sa le spui lor prin ce treci, pentru ca ei sunt cei care te pot intelege cel mai bine.
Revino iar in grupul tau de prieteni si distreaza-te impreuna cu ei, iar daca e posibil cauta si o activitate extrascolara ceva de gen sport.
Poti sa vorbesti despre starea ta si cu psihologul scolii si el te poate ajuta foarte mult.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu mai pune la suflet tot, certurile cu parintii sunt la ordinea zilei, asa a fost si asa va fi mereu, ignorai si dale dreptate chiar daca nu au, la urma urmei faci tot ce vrei tu

| violetajustme a răspuns:

Daca stai in casa nu faci decat sa iti agravezi singur starea, iesi afara, in oras cu prietenii. ocupati timpul cu lucrurile care iti placeau inainte de starea asta.nu esti singurul care se cearta cu parintii! incearca s atreci peste, pune un zambet pe fata si mergi mai departe orice sut in fund este 1 pas inainte trebuie doar sa vrei si vei putea