| UrsulPolar117 a întrebat:

Salut TPU,
Numele meu este Luca, am 13 ani și vreau să îmi schimb laptop-ul. Acum am un Dell Latitude E5430 (are 6 ani) și merge lent, în condițiile în care nu îl fosesc pentru gaming, îl folosesc strict pentru școală. Am șters programe și fișiere inutile, am făcut scanări anti-virus, după toate astea, laptop-ul mergea la fel de prost, așa că am decis să merg la un service specializat, dar laptop-ul era în regula, motivul pentru care mergea așa de încet era vechimea acestuia. Vreau să mă încadrez într-un buget cuprins între 2500-3500 de lei. După o săptămână de căutari, am găsit pe Emag câteva laptop-uri care se încadrau în buget, aveau specificații bune pentru ceea ce fac eu și aveau review-uri bune doar că eu nu am relații la Emag să îmi dea un laptop gratis, așa că am nevoie de niște BANI să îmi iau unul, aici este problema cea mai mare. Momentan, am 1000 de lei strânși din treburi făcute prin casă, vânzări de lucruri care erau inutile pentru mine doar că nu mai puteam face bani din treburi făcute prin casă fiindcă nu câștigam foarte mult și până strângeam bani de laptop cred că venea Învierea și din vândut chestii inutile nu mai aveam cum să fac bani deoarece nu mai aveam ce și cui să vând și acum am ajuns în situația să pun această întrebare pe TPU. Mă pricep la geografie și la programele din suita Office (mai puțin Excel). Dacă mă poate ajuta cineva, m-aș bucura foarte mult.

Mulțumesc anticipat!

P.s.: Vă rog să mă scuzați pentru eventuale greșeli gramaticale sau de scriere.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Vă rog să mă scuzați pentru eventuale greșeli gramaticale sau de scriere."

n-avem ce scuza că tot n-ai scris tu, cel de treișpe ani. Uite aici :

https://www.emag.ro/......-si-3500/c

| Andreeush a răspuns:

Mai strânge din banii de alocație, poate îți mai dau și părinții ceva bani.