| xGamerZ212 a întrebat:

o metoda de facut bani pentru mine? am 16 ani, si.....nu o duc asa bine (material vorbind), o slujba par-time dupa scoala, niste idei.

3 răspunsuri:
| petitconseil a răspuns:

Mergi la restaurantele sau pizze-riile din zona casei tale si întreabă de lucru part-time.Sau la împărțit pliante, daca se mai cauta.Succes!

| Aimwork a răspuns:

Iti recomand Survey.uri pe net! te platesc putin dar si dureaza cateva minute.
Freelancer.com e un site unde poti gasi job.uri, in general mici dar platite ok..nu ai nevoie de contract sau ceva, doar gaseste ceva la care esti bun si aplica!
ps. fiind online ai nevoie de un card in contul caruia o sa te plateasca oamenii.
Mult succes!

| Adry05 a răspuns:

Cauta joburi part-time de unde esti tu. In special daca esti intr-un oras unde vin multi studenti ai sanse mari sa gasest ceva cu program flexibil.