| IchHabeKeineName a întrebat:

ofer funda!
Deci pe marti voi da un test la matematica, din teorema lui Thales si triunghiurile asemenea. Eu nu sunt cel mai destept copil din lume, asa ca va rog, sa-mi spuneti ce trebuie sa scriu la demonstratii, adica scriu ceva din ipoteza, dar mereu ma incurc la demonstratii. Ce trebuie sa scriu in principal? Multumesc frumos! Si scuze de categorie dar se intra mai des.

3 răspunsuri:
| doroteea a răspuns:

Pai nu e un lucru principal care sa-l scrii, ca acum nu inveti cuvant cu cuvant. Fiecare problema se rezolva in felul ei, dar ca sa iti dai seama de teorema fundamentala a asemanarii citeste definitia si uita-te la problemele pe care le-ati facut in clasa, la rapoarte si o sa-ti dai seama ce trebuie sa facitongue.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Coppil tanar si naiv ia caietul/cartea cere alor tai manual de mate de prin anii 80 inclusiv primii ani din 90 si studiaza daca nu reusesti intrebati profesoara pe viitor la scoala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da huuuuuuuuuu nu vreai sfaturile tale