| 3my098 a întrebat:

tongue tongue
Credeti ca e bine sa Lesi persoana iubita pentru cel mai bun prieten (sau viceversa)

Sa lesi cel mai bun prieten pentru persoana iubita

Ce pareri aveti despre aceste 2 afirmatii ^.^

F
U
N
D
A

Răspuns Câştigător
| AnTiBioTic a răspuns:

Daca tu crezi ca cel mai bun prieten chiar este cel mai bun prieten...iti poti lasa persoana iubita pentru el pentru ca se mai gasesc fetehappy, dar cei mai buni prieteni nu se gasesc foarte usor. dar ar fi si mai bine sa-i pastrezi pe ambiihappy funda?

11 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Cred ca as alege calea de mijloc. As face cumva sa ii am pe amandoi pentru ca sunt 2 dintre cele mai importante persoane din viata mea. Si daca ar fi cu adevarat un prieten/iubit bun nu m-ar pune sa aleg intre ei. happy

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Nu cred ca as putea sa aleg. ar fi o decizie la o problema pe care oricat as incerca s-o intorc pe toate partile, n-as putea sa ma debarasez nici de iubit nici de cel/cea mai buna prietena a mea. ar fi o durere prea mare pentru mine.

| Stefania96dfg a răspuns:

Cred ca i-as pastra pe amandoi, dar daca nu se suporta as alege prietenia iar cu cel cu ar risca o prietenie frumoasa am ramane doar prieteni! Prietenia e cea mai valoroasa comoare chiar daca cate o data prietenul ti-e cel mai mare dusman!

| DianaScorpio a răspuns:

Cred ca ca atat cel mai bun prieten cat si iubitul/a joaca un rol vital in viata fiecaruia, fiecare avand rolul sau, motiv pentru care nu e bine sa renunti la nici unul pentru celalalt, ci sa ii pastrezi pe amandoi.

| daianaroxana a răspuns:

Pai...depinde cat de mult tii la ambele persoane! de obicei tii mai mult la persoana iubita da de multe ori tot la prieten te intorci.
Pentru ca prietenul iti e mereu alaturi, e din copilarie langa tine(si ma refer la prietenii adevarati) si pana la urma poate se dovedeste a fii persoana potrivita cu care sati imparti viata!
fiecare persoana se alege dupa caracterul ei, si dupa cat de rau/bun e cu tine!
FUNDA?

| Ilinca a răspuns:

Se spune/scrie corect "lasi" nu "lesi"winking

| ihaterain a răspuns:

Din punctul meu de vedere: nu mi-as abandona niciodata cea mai buna prietena pentru iubit sau daca ne-ar placea acelasi tip nu as incerca in nici un fel sa stric prietenia cu ea pentru acel baiat.
parerea mea e ca prietenul cel mai bun conteaza mai mult decat iubitul care ar putea pretinde ca tine la mine dar sa mai umble cu vreo 7. nu mi-am calcat niciodata cuvantul fata de prietena mea cea mai buna si nici nu o voi face vreodata. pace happy

| CrIsSLoveCristi a răspuns:

Daca cel mai bun prieten nu accepta relatia tah...inseamna ca nu tie ca adevarat prietenwinking

| ŦєтiţaŦăяăNuмє a răspuns:

Eu mi-am lasat cea mai buna prietena pentru un baiat cu care am fost 6 lunitongue
Poate ca vi se pare o prostie dar dupa parerea mea prieteni mai gasesti.dar iubire adevarata mai greutongue
DEci sper ca am luat decizia corectatongue

| midiots a răspuns:

Pai cu iubitu nu o sa stai o viata intreaga ascultama bine pentru ca esti tanara si inca vrei "aventuri" dar un prieten adevarat nu se prea gaseste! Asa ca oricat ai incerca iubitu oricum o sa te lase sau o sa-l lasi tu pe el.

| rares1900_2606 a răspuns:

Salut
pai destul de bune intrebarile
pai daca ei nu s-ar suporta as vorbi cu amandoi pentru a vedea de ce nu se pot suporta si as incerca sa ii impac
si raman si cu persoana iubita ci cu cel mai bun prieten
(depinde si de situatia ta eu ti-am dat un exemplu)