| չﻨгﻪรէﻨĸ a întrebat:

Poate cineva sa-mi dea o poezie prin care sa-mi exprim iubirea fata de parinti? Fundita pentru cea mai buna poezie!happy

2 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Cauta pe site-ul www.citatepedia.ro.Sunt multe poezii inchinate parintilor, si-ti vei putea alege ce-ti place.

| Rennata a răspuns:

Buna! uite aici poezia poate o sa-ti placa!
Unii cand spun TATA spun munca, iar cand spun MAMA spun dragoste, eu stiu ca ne-ati oferit amandoi si munca si iubire, doar ca tu tata trebuia sa muncesti prea mult ca sa mai ai timp sa ne arati cat ne iubesti, iar tu mama stiai atat de bine sa iubesti incat nu mai observam nimic altceva la tine.

Voi doi ati fost ingerii mei pazitori de pe pamant, voi mi-ati dat aripi sa zbor iar acum cand voi a-ti obosit si eu am ajuns sus vremea sa schimbam rolurile, e randul meu sa va ocrotesc.

Pentru iubitii mei parinti….

Un tata intelept face cat trei facultati, o mama iubitoare face cat trei neveste… mai caraitoare.

Voi mi-ati dat aripile care m-au purtata atat de sus si voua va datorez totul.

Va multumesc si va iubesc nespus!

Nu mai traiesc in mijlocul vostru dar va iubesc la fel de mult si mi-e dor de voi mult mai mult.

Poezii de dragoste pentru mama si tata

Un cadou de dragoste pentru cei mai minunati parinti. V-ati dedicat viata fericirii copiilor vostri, nici un cadou, nici un gest, nici un cuvant nu v-ar putea rasplatii pentru ceea ce a-ti facut pentru noi. Va iubim mai mult decat cuvintele o pot spune.

Dragostea parintilor este cea care ne-a facut sa fim oamenii fericiti de acum. Dragostea voastra ne incalzeste si ne lumineaza inimile in continuare si infruntam increzatori obstacolele vieti pentru ca stim ca va rugati pentru noi. Ne ve-ti fi mereu sprijin si alinare si la fel ne v-om straduii sa fim si noi pentru voi, iubitii nostri parinti.

Cu dragoste, copii vostri….

Un copil fara parinti e o corabie fara vant, nu va putea ajunge niciodata nicaieri, parintii fara copii sunt ca un vant in desert, sufla in pustiu si nu ramane nimic in urma lor.

Va multumesc ca existati si ca imi sunteti alaturi. Va iubesc mult, fiul/fiica…

Dragii nostri parinti, va asteapta inainte o viata mai frumoasa ca niciodata, cu multi nepoti frumosi in jurul vostru si cu copii vostri care va iubesc si se vor ingrijii de toate nevoile voastre, la fel cum a-ti facut si voi candva pentru ei, astfel incat sa nu mai trebuiasca sa mai munciti vreodata.

A-ti muncit destul o viata-ntreaga, acum a venit vremea sa va bucurati de roadele muncii voastre, e vremea sa va distrati cu nepotii si copii vostrii.

Va iubim mult…

La fel cum nu ne putem satura de frumusetea stelelor asa nu ne putem satura nici de dragostea parintilor nostri. Voi sunteti cele mai luminoase stele de pe cerul vietii noastre, voi ne-ati luminat si ne luminati mereu cararile prin intortocheatele si intunecatele drumuri ale acestei lumi.

Va suntem recunoscatori si va iubim mult, ai vostrii copii…
FUNDA!?