| realgamer a întrebat:

Recent am întâlnit o fata, si de atunci imi place de ea. Am intrat in vorba cu sale Facebook si totul era Ok,pana cand i-am spus ca m-am atașat de ea, lucru care este adevărat, si ea a zis ca este imposibil da te atașezi de cineva la prima vedere. Adevarul aceste este si am căzut de acord sa rămânem prieteni. Am mai vorbit de atunci cu ea si imi place din ce in ce mai mult de ea, dar sunt plecat din țara si nu pot sama întorc pana in iarna... Înainte sa ii zic ca sunt atașat de ea ne înțelegeam chiar bine,vorbeam mult si râdeam, dar dupa astăzi mai pot sa vb cu ea decât pe Facebook si imi da numai răspunsuri de gen " mda ". Stiu ca sunt un prost, va rog sa ma ajutați daca puteți, daca nu o sa o las balta...

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum spune si fata "atasatul" inseamna cand esti alaturat cuiva, cand traiesti cu cineva alaturi, ori tu esti la mii d ekm departare, deci, cuvantul nu face nici un sens aici, chiar este total nepotrivit.
Cel mai corect este sa spui ca simpatizezi o fata si ca iti place de ea, nu ca te-ai atasat!
din pacate, din cauza distantei mari, nu cred ca va functiona prea curand aceasta relatie, banuiesc ca ramaneti la stadiul de cunostinte si atat, pana mai cresteti, pana o sa ajungeti sa va revedeti si sa legati o prieteni.

| seth2016 a răspuns:

>> ea a zis ca este imposibil da te atașezi de cineva la prima vedere

Te poti atasa dar nu de ea. Doar de imaginea ei din capul tau.

Puteti ramane prieteni pe Facebook si iti poti cauta o fata reala.

| realgamer explică:

Toate astea s-au întâmplat cand eram in țara, de 2 zile sunt plecat din țara si am mai vorbit cu ea dar la început era cu totul o alta persoana, oricum sunt bulversat total, nici la munca nu mai dau randament si nu stiu de ce sunt asa timid...