| anonim_4396 a întrebat:

recent m-am certat cu o fata, o prietena foarte buna. ca nu ma mai baga deloc in seama, adica doar eu ii trimit mesaje, si daca nu ii trimit eu, nu-mi trimite nici ea, si ea spune ca nu e obligata sa vorbeasca cu mine, iar eu am stat si la 3 dimineata sa vorbesc cu ea si sa o ajut cu o problema, dar ea zice ca am facut asta ca am vrut eu, nu ca m-a obligat cineva, dar ideea e ca din tot ce zice ea, se subintelege ca nu ii pasa deloc de mine, si pana acum vorbeam mereu, ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| kRedhead a răspuns:

Eu zic sa ii scrii un roman in care sa ii explici cat de importanta era pentru tine ea si prietenia voastra si sa ii spui tot ce ai facut tu pentru ea... iar daca nu va merge, concluzia e urmatoarea: tu ai fost o prietena adevarata, iar ea una falsa. Pentru ca in momentul in care tu te certi cu o prietena faceti amandoua ceva sa va impacati daca chiar tineti cu adevarat la prietenia asta, nu doar una singura. Si asta e valabila pentru orice relatie (prietenie, dragoste, rudenie etc.) happy.
Sper ca ti-am fost de ajutor, multa bafta! :*

| DrTrxTr115 a răspuns (pentru kRedhead):

Iti multumesc, dar ea este cam incapatanata. big grin

| kRedhead a răspuns (pentru DrTrxTr115):

Spune-i sa nu fie macar in momentul asta, ca orgoliul si incapatanarea nu vor salva prietenia daca si ea isi doreste asta inca. big grin

4 răspunsuri:
| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Vorbeste direct cu ea si spune-i ce ai pe suflet. Daca nu merge las-o ca poate are nevoie de spatiu.

| Georgemy2 a răspuns:

Spune-i in fata, ca iti pasa de ea, si intreab-o daca ii pasa cat de putin de tine