| StefanCosmin a întrebat:

Revin cu inca o intrebare tampita, si aceea este: de ce baietii dupa o anumita varsta nu trebuie sa mai planga? Adica pur si simplu nu inteleg, daca era asa, nu lasa Dumnezeu asa?

Răspuns Câştigător
| CtrlAltDelicious a răspuns:

Toti copii cred ca daca nu mai plang sunt aproape barbati, dar asta inseamna a nu-ti scoate sentimentele la iveala.
Adevarul este ca in unele cazuri treuie sa fi barbat de exemplu sa zicem ca te-ai lovit sau te-ai accidentat, e normal sa iti mai cada cate o lacrima din ochi dar nu sa te jelesti.
Sa stii ca plansul nu este vazut mereu ca un lucru rusinos, de exempu aseara cand Ronaldo s-a accidentat la meci a plans datorita faptului ca nu putea sa-si ajute echipa pentru a castiga finala EURO 2016, el plangat de tristete,ceea ce este normal si la finalul meciului cand echipa lui a castigat,a plans iar,de data asta plangat de fericire.
In concluzie plansul este ceva normal in viata oamenilor.
Si sa-ti vand un pont, fetele sunt atrase de baietii sensibili, in sensul ca sunt niste persoane blande si calme.
Sper ca te-am ajutat, eu am fost CtrlAltDelicous, papa!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru CtrlAltDelicious):

Sensibili poate, dar nu aia care stau si plang la telenovele impreuna cu ele.

9 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu spune nimeni ca baietii dupa ce implinesc o anumita varsta nu mai trebuie sa planga. Poti sa ai 10, 20, 40, 80 de ani, daca iti vine sa plangi, atunci fa-o fara rusine.

| neutrino a răspuns:

Ipoteza ta este falsa: si baietii plang, dar multi prefera sa planga "pe furis"!

| OldSoul a răspuns:

Depinde cum vrei sa o iei.
Cand plangi, plangi cu un motiv, acel motiv cel mai adesea este o slabiciune a ta, pe care cel mai adesea nu vrei sa o lasi sa fie vazuta, pentru ca vor putea profita altii de ea.
Acum desigur, poti sa plangi si de nervi...
Sau poti plange fara lacrimi, adic in interior.

| RainmakerX a răspuns:

Se intampla asta pentru ca barbatul era considerat mai demult capul familiei iar plansul era vazut ca un semn de slabiciune.

Ne este indusa ideea asta inca de mici *cum ca ar fi gresit sa plangi daca esti baiat si ca rad fetele de tine*.

| R0R0 a răspuns:

Nu a zis nimeni ca nu mai poti sa plangi. Baietii se considera puternici si de aceea evita sa planga in fata cuiva. (cred)

| UnBroken2016 a răspuns:

Barbatii trebuie sa fie barbati nu femei, nu stai si bocesti la orice prostie.

| Divy a răspuns:

Lămurește-mă unde se spune că bărbați nu trebuie să mai plângă?
Depinde și pentru ce plângi, iar plânsul e o mângâiere în sine.

| MikeNk a răspuns:

Poți sa plângi si daca ai 100 de ani, e ceva normal daca esti prea emoționat sau rănit grav.