| Andrei1811 a întrebat:

sa incepem cu inceputu, am avut sansa sa ma indragostesc iar, înainte am suferit foarte mult dupa o fata, pe care am pierdut-o din cauza ca nu i-am spus cr simt, ma rog, neimportant. Acum m-am îndrăgostit de o fata super, dupa ce am vorbit cu ea 2-3 zile mi-a zis ca a inceput sa o cucersca un baiat si ca ii place, mi-a dat de inteles ca vorbea despre mine, nu numa din faza aia, din mai multe, gen m-a chemat si la film cu ea, ma rog, acum de 2-3 zile parcă s-a racit total, nu mai mi-a scris, a trebuit sa ii scriu eu, la scoala face tot posibilu sa o vad eu cum sta in bratele alt cuiva, ce sa cred? Mi-a dat speranțe false, isi bate joc de mine, deci sunt asa nedumerit, nu stiu ce sa fac. PS: Eu nu i-am spus ce simt pentru ea, urma sa ii zic, ca imi facusem curaj, dar acum mi-a taiat filmu, eu deja m-am atașat, dc e viata asa de crudă, ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Bibble a răspuns:

Spune-i ce simti. Probabil vrea sa te faca gelos pentru ca se simte prost ca ti-a aratat ce simte, dar tu nu ai facut-o si acum incearca sa iti castige atentia.

| daphne12 a răspuns:

In primul rand ai putea sa ii spui ce simti. Daca nu poti fata in fata ai putea sa ii scrii un biletel. si daca intr-adevar nu te place atunci incearca sa o uiti. Viata are suisuri si coborasuri. Asta-i viata!