| murloc a întrebat:

Sa spunem ca ultimul mascul al unei specii pe cale de disparitie de gorila, urs, crocodil, ce dracu o fi el, ataca un copil uman de 2 ani dintre multe alte milioane de copii umani de pe planeta asta, si ai un pistol cu un glont la tine. Ce faci? Ucizi animalul odata cu sansa speciei lui de a perpetua, sau fugi si lasi copilul uman sa moara? Eu nu stau pe ganduri si impusc secunda doi animalul, nu as putea sa traiesc cu gandul ca puteam salva un om, mai ales un copil.

Răspuns Câştigător
| MistretulPufos a răspuns:

Ii impusc pe amandoi si apoi ii pun in armata mea de zombie

8 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Neh, las animalul in pace

| RAY a răspuns:

Normal ca acel copil, trebuie sa fi un sadic sa impusti un copil

| murloc explică (pentru RAY):

Nu sa impusti copilu ba, ci sa nu faci nimic. Am citit niste comentarii in engleza la postarea cu copilul de doi ani mancat de aligator, si toata lumea plangea dupa 5 crocodili care au trebuit ucisi pentru ca erau un pericol in zona aia. multi distrusi zic ca acel copil de doi ani a invadat teritoriul crocodilului, si ca merita.

| RAY a răspuns (pentru murloc):

N-am cuvinte da nici nu ma mir nu vezi cata jale e cand pun uni cate o poza cu un caine pe fb? traim intro lume in care suntem invatati sa ne uram intre noi asta e adevarul, de asta depresia e in floare ca uitam sa socializam, sa avem empatie etc inainte selectia naturala scapa de specimene de astea, sper ca si acuma tot ea sa scape de astfel de specimene, dar daca aia erau acolo intre aligatori oare ce faceau se lasau mancati de ei?

| murloc explică (pentru RAY):

I-am zis uneia sa sara in lac cu aligatorii ca au si ei nevoie de hrana, acu astept sa imi raspunda.

| RAY a răspuns (pentru murloc):

.Parazitii - Fii pregatit

| WaterDrop a răspuns:

Probabil acel crocodil este ultimul pentru ca nu a avut curaj sa isi gaseasca o femela.Trebuie sa fie mutat in alt oras ca sa o intalneasca neaparat.

| N0xEterniS a răspuns:

Fiind un adept al legii celui mai puternic, as trage glontul direct intre ochii animalului, chiar daca era un om de 40 de ani inloc de un copil si as arunca si cu pistolul in el dupa. Fiind un copil in joc, nu conteaza rasa chiar si fara pistol tot as incerca sa fac ceva.
Noi suntem mai sus pe scara, trebuie sa ne asiguram locul acolo.

Cand vine vorba de constiinta, sunt destul de rece, gen nu cred ca m-ar afecta un eveniment de genul prea mult timp, dar ma gandesc ca, copilul e ''de-al meu'' pe cand animalul nu e, ca si cum fratele tau s-ar bate cu cineva, nu conteaza care are dreptate dintre ei doi, tu tot pentru fratele tau ai sari, asa vine si pentru noi chestia pe care ai propus-o.