| NormalMan a întrebat:

Sambata, 8 Iunie 2013 imi sarbatoresc ziua de 13 ani. Ideea este urmatoarea: stiti cumva niste activitati de petrecere care ne pot amuza? Mentionez ca am o curte destul de mare in care pot face multe chestii fotbal, baschet. Astept ideile voastre, iar duminica dupa ce voi vedea care dintre activitati este mai amuzanta voi da funda. ACCEPT ORICE NU CONTEAZA CA TREBUIE OBIECTE SA FACEM ACEL LUCRU ORICE! multumesc

Răspuns Câştigător
| mimostyle a răspuns:

Buna! Poi tu poti sace multe lucruri: de ex:
-concursuri: pui pasta de dinti mentolata pe o hartie si le`o pui copiilor pe limba si care rezista cel mai mult castiga
-ii pui sa isi tina respiratia si care rezista cel mai mult castiga
-faceti concursuri de dans
-puneti niste linguri in gura fiecaruia si pe lingura un ou si da`ti de la unul la altul, iar cel ce scapa oul pierde
-puneti intr-un bol faina si dati cu barbia cate doi in bol( mentionez ca in bol trebuie sa fie o hartie pe care scrie o suma de bani care o castiga participantii sau un premiu) dupa ce da cu barbia si fede foita trebuie sa o ia cu gura
-legi baloane de picior si cu celalat picior trebuie sa-l sparga!
Sper sa-ti fi fost de folos! La Multi Ani!

4 răspunsuri:
| daniela281 a răspuns:

Am fost odata intr-o excursie si am facut niste jocuri foarte interesant.
1. Ai nevoie de 10-15 clestisoare. Formezi grupuri a cate 2 persoane. O persoana este legata la ochi, iar cealalta are prins de haine clestisoarele. Cel legat la ochi trebuie sa le gaseasca inainte de celalat grup. E foarte interesant.
2. Daca ai o curte mare ai putea sa faci un joc, dar nu stiu daca chiar vrei sa-l joci, mai ales ca totul trebuie pregatit de mai inainte. Deci, jocul se numeste : "Insula comorilor". Alegi o comoara, o pui intr-o cutie sau cufar si o ascunzi. Faci 20-25 de indicii pe care ei trebuie sa le gaseasca, dar primul indiciu il au la ei. ( de expemplu: indiciul 1> data 8 iunie, ei trebuie sa mearga la calendat, acolo vor gasi indiciul 2, pana vor gasi comoara...)
Sper ca te-am ajutat!

| SAndreeaG a răspuns:

Pai puteti sa va jucati carti, daca amesteci mai multe pachete, puteti sa va jucati adevar si provocare smug si puteti sa va jucati fotbal thinking

| NormalMan explică:

Imi plac toate ideile, insa mimostyle a dat raspunsul cel mai bun. Multumesc tuturor care ati incercat sa imi raspundeti! happy

| mimostyle a răspuns (pentru NormalMan):

Cu placere! Sper sa fi avut cea mai frumoasa zi de nastere! :*