| Cross_Alextzu_1984 a întrebat:

Sambata, peste 3 zile am la scoala o olimpiada si vreau sa iau o nota buna.Cum pot sa invat foarte bine si sa reusesc sa iau o nota buna? Dau funda pentru rasound bun

Răspuns Câştigător
| GheizarYx a răspuns:

Salut! Pai trebuie sa iei tottul de la cap la coada cum s-ar spune. Depinde si ce clasa esti si la ce dai olipiada. Daca dai la mate, romana, engleza, istorie trebuie in primul rand sa inveti definitile.Dar daca le inveti trebuiesa intelegi logica lor.Degeaba inveti daca nu inetlegi logica lor.(ce vrea sa spuna definitia),
Un sfat foarte bun: Citeste enuntul exercitiului de 3-4 ori inainte de al rezolva!
Fii atenta cand ti se expica si in clasa (inainte de olimpiada).Du totul de la un punct la altul!

Sper ca te-am ajutat putin. Funda?

3 răspunsuri:
| Valy800 a răspuns:

Trebuie sa ai o liniste deplina ca sa te concentrezi incearca sa citesti un paragraf si sa il ti in minte si dupacea dupa ce ai citit si al doilea nu te mai uiti le spui pe amandoua in minte pe mine ma ajuta multwinking

| GheizarYx a răspuns:

Sau eu citesc ceva de 5 ori ca sa tin minte ..Asa mi se pare mai usor

| pychiu a răspuns:

Ca sa reti poti lua inainte cu vreo jumatate de ora inainte sa te apuci de inveti poti lua LECITINA sunt niste pastile care te ajuta sa memorezi (si eu iau).