| MateiBerareanu a întrebat:

Salut TPU, se fac 6 luni de cand am iesit din prima mea relatie serioasa (relatia a durat 3 ani si 4 luni), cu toate acestea, dupa ce am putut trece peste relatia anterioara, am dat de o fata care si ea la randul ei a avut relatie, o simpatizez de aproape 2 luni, iar acum o saptamana si ea si a incheiat relatia cu acel baiat, vorbim de aproape 4 zile si simt o conexiune intre mine si ea, cel putin asta cred eu, am uitat sa mentionez ca am varsta de 18 ani, iar ea are varsta de 17 ani, mereu trec pe langa liceul ei si din cand in cand, dau ochii cu ea, zambindu-i cu drag, chiar imi place foarte mult de ea si as dori niste sfaturi in legatura cu asta (relatia ei a durat 2 luni si tot vad ca da like pe Instagram la citate care te duc cu gandul la fosta relatie pe care ea a avut o cu baiatul respectiv.)
Ce as putea face sa fiu un pic mai apropiat de ea?

Răspuns Câştigător
| alexandraionela1234 a răspuns:

Buna, nu te înfige tare. încearcă întâi sa devii prieten bun cu ea, sa vezi ce are in cap si daca mai are ceva pentru fostul. Ca daca mai are nu mai e rost sa înaintezi. Afla ce ii place, si dupa câteva zile, daca sa zicem ca ii plac trandafirii, surprinde-o si asteapt-o cand iese de la ore de ex cu un buchet de trandafiri, crede-mă ca o vei da pe spate. Nu te băga din prima sa ii spui ca vrei o relație cu ea si chestii de genul. Încearcă la început sa păstrezi cat de cat o limită, sa vezi exact ce are in cap fata. Daca vezi ca si ea iti da semne si face pasi spre tine, invit-o afara si spune-i de sentimentele ei pentru tine. Si fii mai discret, fetele iubesc misterul

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te apropii.

| SilentRain a răspuns:

Ii zici ce simți, vezi cum se comporta
Daca te folosește pe post de bandaj emoțional, ii dai cu hai pa, și gata drama