| LawlietL886 a întrebat:

Simt că înnebunesc! Vineri am teză la mate și nu am învățat nimic! Am tot încercat să învăț folosind tot felul de moduri (muzică, concentrare maximă etc). Ce mă fac? Păreri...

3 răspunsuri:
| Vanishgold a răspuns:

Mănâncă ciocolata, așează-te într-un loc în care îți place să stai(evita patul) și învață. Matematica e ușoară, ea se învață cu un creion și o foaie de hârtie făcând exerciții.

| UsernameFemale a răspuns:

Buna! Partea cu "creionul si foaia" este foarte adevarata. Eu am terminat profilul mate-info intensiv prin cateva metode : 1) Intr-o camera singur cu un pix si foi + materiale de pe care sa invat
2) Fara telefon sau alte surse de distragere
3) Nu ma ridicam de pe scaun la fiecare 5 minute pentru "pauze". Faceam pauza 5 -10 minute dupa ce lucram o ora intens.

Astea sunt cele 3 metode prin care poti excela LA ORICE. Sfaturi venind de la o persoana care s-a intalnit cu matematica mai toata viatahappy

| Ryumex a răspuns:

Cel mai simplu, lasa-te de scoala nu te ajuta la nimic.