| hellbound2009 a întrebat:

spuneti-mi si mie ce incantatii stiti voi, genu te uiti la 12 noaptea in oglinda si spui numele lui d...u, si ati apare, dau funda la cea mai impresionantawinking

Răspuns Câştigător
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Eu stiam ca daca in seara de Boboteaza iti pui busuioc sub perna iti vei visa ursitul;))... Uite aici : http://adevarul.ro/......index.html
Altele nu prea stiu,dar eu nu cred in chestiile astea,desii mi-a spun o prietena foarte buna,de fapt cea mai buna prietena a mea, ca matusa ei cand era mai tanara, in seara de Boboteaza si-a pus busuioc sub perna si l-a visat pe unchiul ei [unchiul prietenei mele]iar acum ei sunt casatoriti, de mai mult timp, si au doua fetite...
*-*

3 răspunsuri:
| OnStepToDie a răspuns:

Era ceva de Bloody Mary. Ca la 12 noaptea aprinzi luminile in toata casa, te duci la o oglinda si strigi : Bloody Mary de 5 ori, iti apare deodata in fata si te poate omori.

| DeleteAcount a răspuns:

Stiu ca trebuie sa spui prietenelor tale sa iti dea (scrise pe foite)nume de baieti. dupa care le pui intr-un ciorap si a doua zi cind te trezesti alegi o foita fara sa vezi ce nume e scris.
Al cui nume va fi pe foita acela iti va fi ursitul.
aceasta se face in noaptea unui sfint...

| Mihaela1964 a răspuns:

Eu zic sa te lasi de asa ceva...sunt vrajitoresti de-a binelea.Pentru info sunt destule pe net, pentru practica...mai bine nu.