| Cristy15 a întrebat:

Stateam si ma gandeam intr-o zi cam ce as putea face in timpul meu liber si m-am gandit sa ma apuc de invatat germana. Pentru ca inca nu o studiez la scoala, m-am gandit sa-mi achizitionez niste CD-uri din-acelea pentru incepatori.

Intrebarea este: Sunt bune, au vreun efect? Daca are cineva sau stie va rog sa-mi spuneti si mie big grin

Scuzati categoria dar la Educatie & Cultura nu mi-a raspuns nimeni. Asta e mai accesatahappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.goethe.de/ins/ro/buk/lrn/ro1292302.htm
La Deutsches Kulturzentrum Hermannstadt
Centrul Cultural German Sibiu cursul este 400 iar cartile 100. Banuiesc ca este la fel la toate.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Germana este o limba destul de complicata cu o gramatica pe masura. Daca vrei sa ramai cu ceva cel mai bine este sa urmezi un curs, pentru ca numai cu cd poate inveti gresit.

| Cristy15 explică (pentru anonim_4396):

Pai si la cursuri ma refer. Alea cu CD am dat doar un exemplu.
Dar ce fel de curs sa urmez. Adica cum se numeste, cat dureaza, cat costa?big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristy15):

Http://www.goethe.de/ins/ro/buk/lrn/ro1292302.htm
La Deutsches Kulturzentrum Hermannstadt
Centrul Cultural German Sibiu cursul este 400 iar cartile 100. Banuiesc ca este la fel la toate.