| mihaiandrei11 a întrebat:

Stiu ca s-a mai pus intrebarea asta, mie imi place de o fata de la mine din clasa, dar cred ca ea nu prea ma place. Problema este ca ea are un grup cu care sta toata ziua si nu o prind deloc singura. Am invitat-o odata la un suc dar a gasit o scuza. Ea locuieste foarte aproape de mine.

Ps : am deja nr. ei de telefon.

Răspuns Câştigător
| AdyAdeluş a răspuns:

Da iesirea la suc a fost un refuz elegant. Uite ce e, ca sa nu suferi din fe in ce mai mult dupa ce te vei atasa de ea si ea nu se va uita la tine, zic asa. Ai nr ei de tel, nu? Trimite-i un mesaj si ii spui ca iti place de ea bla bla bla. O intrebi din nou saca vrea sa iasa cu tine. Daca accepta vorbiti mai mult atunci. Dar daca nu accepta si iar gaseste o scuza o intrebi frumos daca ea te place sau nu. Asa consider eu. Parerea mea... bafta!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ea te-a refuzat elegant, asa ca este timpul sa-ti muti gandul.

| cristimihailov a răspuns:

Fa-ti prieteni in grupul acela daca este posibil si raspandeste vestea ca iti place de ea.

Daca nu este posibil sa intrii in grup, ar fi bine sa o lasi in pace.

| sjgdhsa a răspuns:

Eu zic sa, vorbesti cu ea in timp ce sta cu grupul sa mergeti undeva unde sunteti singuri si sa glumesti cu ea sa o faci sa rada chestii din astea si dupa invit-o la un suc la o cafea ceva sa iesiti
intro sambata duminica etc.

| Melly98 a răspuns:

Aproprietete de prieteni ei iesiti de cateva ori cu toti apoi o inviti in oras din nou. Nu o suna o sa pari disperat si nu le spune imediat celor lalti ca iti place de ea. "Cu rabdarea treci si marea." Si daca intr-un final te va refuza nu pune la suflet, balta mai are pesti si inca multi!