| Agustony a întrebat:

sunt Agustony si am o problema cu care toti copii se infrunta adica teza. Pai am luat nota 4 la mate teza si le-am spus parintilor ca am luat nota respectiva. Ei nu au reactionat bine. Cum sa fac s-ai calmez si sa trec clasa... (ei stiu ca nu sunt bun la mate)
Ms mult
P.S Sunt in clasa a 7
(Scuze da sunt greseli)

2 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Ar putea sa te si intereseze de chestia asta (adica de matematica) si sa vorbesti cu parintii tai, sa ii rogi sa te ajute cu niste meditatii.
Sau ai putea sa vorbesti cu profa de mate sa o intrebi daca e dispusa sa te ajute dupa ore sau inainte de ore sau ceva, cu niste consultatii gratuite.
Dar daca atitudinea ta e : nu stiu mate, nu imi pasa, macar sa nu fiu pedepsit....eu iti doresc pedeapsa cat mai mare.

| Xdreaper21 a răspuns:

Daca treci clasa si ajungi la liceeu e ok
Eu in a 6a am luat pe primul semestru un 8 un 5 un 6 si un 4 si totusi am trecut