| LimonadaCuLamaieVerde a întrebat:

sunt Andra si sunt din Oradea. Am 12 ani jum. si sunt clasa a 7. Puteti sa-mi spuneti cum sa ma maturizez, sa nu ma mai vada ca pe un copil cei din clasa. Oare este o idee buna sa ma maturizez de la varsta asta? Cel mai Folositor Raspuns FUNDITA >:

Răspuns Câştigător
| Roses a răspuns:

Niciodata nu o sa mai treci pe la"onorabila varsta" de 12 ani. Pur si simplu incearca sa fii sociabila. Ceilalti colegi de la tine din clasa le e rusine sa spuna ca inca mai sunt copii si de-aia te "necajesc". Incearca sa nu devii prea matura.Esti copil, traieste-ti copilaria(dar cu limite)! Poate o sa ajungi batrana si o sa-ti amintesti de copilaria ta si o sa tanjesti dupa aceste clipe! happy

4 răspunsuri:
| ionutaby a răspuns:

Buna Andra, eu cred ca ideea de maturizare nu se poate pune in vorba nici pentru varsta mea, gandeste-te putin cum gandeai la 8 ani in privinta tuturor lucrurilor si asa o sa o faci si in viitor ..Pentru a simtii o diferenta fata de colegii tai, sau prietenii de varsta ta, iti dau doar niste idei, trebuie sa nu mai gandesti wow lala band :X, desene, etc, sau alte copilarii din astea.Incearca sa socializezi mai mult, sa nu mai te amuzi din toate prostiile. Dar totusi, sa iti raspund la intrebare : Nu prea e bine sa te ''maturizezi'' de la varsta asta, toti am trecut prin asta si eu zic sa lasi lucrurile sa vina de la sine. sa iti continui viata asa cum e traieste fiecare moment si crede-ma ca cu fiecare an cu care inaintezi in varsta o sa detii tot mai multe responsabilitati.si practic prin asta se creeaza maturizarea.happy Scuze ca ti-am indrugat aici o gramada de cuvinte, sper ca te-am ajutat, happy astept o opinie despre ce am scris mai sus

| teiubescclaudiuu a răspuns:

Buna, Andra, ai doar 12 ani. toti cei din clasa ta sunt "copii" Nu te "grabi sa cresti ". Fi tu insati fara sa-ti pese de parerea celorlalti. multi spun ca esti copila din invidie, probabil. Ai o viata inainte pentru a te maturiza. Toate la timpul lor. Deci sfatul meu e : NU-TI FORTA TIMPUL! te pup:*

| LimonadaCuLamaieVerde explică (pentru teiubescclaudiuu):

Mersi mult. >.<

| teiubescclaudiuu a răspuns (pentru LimonadaCuLamaieVerde):

Pentru putin. te pup :*