| CerAjutorDeLaVoi a întrebat:

sunt baiat am 14 ani si sunt pur si simplu un ratat. straight face Da nu exagerez de loc sunt un mare ratat, nu am cu cine sa ies in oras nu ma pot integra pur si simplu anul trecut am umblat cu o gasca de copii mai mari 16-17-18-20 de ani si totu era bine a distram mergeam seara cu ei si stateam in oras, baietii mai mari ma aparau de altii handicapati, etc, era bine, pana cand intro seara am facut o mare greseala...unu mai mare s-a luat de mine el avand 16 ani (nu din gasca) un rrom handicapat si erau doar niste fete si 2 dintre baieti si ala se ia de mine si etc, ma enervez si am zis: stai ca il chem pe tata un pic sa vorbiti...(epic fail, copil de 13 ani handicapat la cap) in loc sa tac dracul ca ma aparau aia eu o trebuit sa vorbesc aiurea si am trimis mesaj la tata sa vina acolo ca am niste probleme, apoi m-a sunat inapoi si m-a intrebat ca ce se intampla, la care eu ca nimic si nimic, noah o trecut dupa care am mai mers vreo 2 zile cu gasca aia si m-am lasat ca tot faceau misto de mine ca "noah mai vine taicato?" acum as vrea sa merg iarasi cu gasca aia da nu stiu cum sa imi fac intrarea ca in seara asta am vorbit cu un prieten ce era acolo cu ei si iar a strigat cineva din spate ca daca vine tata crying, nu am mai zis nimic da in interioru meu asta m-a durut sad, nu vreau sa merg acolo si sa faca misto de mine, nu stiu ce scuza sa bag, btw prietenu care ma apara cel mai des din gasca de atunci nici nu ma mai saluta sad ma inteleg si acum binisor cu vreo 3 din gasca aia, care inca ma mai saluta si cand trec pe langa locul in care stau ei seara mai se uita dupa mine as amai lung. nu stiu ce sa fac ca sunt confuz. ce ziceti? ajutati-ma pls. FUNDA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu incerci, nu vei stii niciodata.Fa pasul asta pentru tine si indiferent de raspuns, garantez ca vei fi mai 'curajos' pe viitor.
Daca te intalnesti cu ei si nu decurge tocmai bine, asta e! O sa iti faci alti prieteni care sa nu te lase balta pentru asa ceva.

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa haz de necaz.
Ce e atat de rau in faptul ca tu l-ai sunat pe tatal tau? Erai panicat, speriat si asa ai reactionat tu.Mare scofala!
Din cauza asta tu te-ai retras atat de tare? Ca faceau misto de tine, serios? Probabil au luat-o in gluma, iar tu ai luat-o prea personal!

Intalneste-te cu ei si sunt sigura ca vor face din nou glume proaste pe seama ta, dar nu le pune la suflet! Rade, fa-le jocul si voila! Poate vei fi iarasi 'a lor'.
happy

Curaj si nu mai spune ca esti ratat pentru atata chestie! Nu asta e definitia cuvantului ratat happy

| CerAjutorDeLaVoi explică (pentru anonim_4396):

Si totusi nu prea stiu daca am tupeul necesar fiind o persoana foarte orgolioasa care pune suflet prea repede, nu am fost invatat sa tolerez...

| anonim_4396 a răspuns (pentru CerAjutorDeLaVoi):

Niciodata sa nu spui niciodata! Ia-o ca pe o provocare!
Nu pierzi nimic incercand.Gandeste-te ca daca stai asa, poate la un moment dat vei ajunge sa regreti ''de ce n-am facut-o? poate aveam sanse''
Fa-o! Asa te depasesti ''pe tine'' si te vei simti mult mai bine, indiferent de ce se va intampla.

Plus ca, nu iti trebuie tupeu.Pur si simplu vorbeste cu cei 3 tipi,spune-le ca mergi cu iei la mica ''intrunire'' laughing si voila! E momentul tau.
Mi-am dat seama din ceea ce ai spus ca esti o persoana sensibila,dar gandeste-te ca ceea ce ai facut, faptul ca ti-ai sunat tatal intr-o situatie disperata, nu e atat de rusinos pe cat fac ei sa para!

Hai, curaj, potiii!

| CerAjutorDeLaVoi explică (pentru anonim_4396):

O sa incerc desi am vorbit astaseara inainte sa pu intrebarea, am vorbit cu unu si tot figuri de genu : nu stiu, hai daca vrei, fa ce vrei da noi imedeiat mergeam la restaurant, plus ca asta e cu un an mai mare si tot imi face figuri

| CerAjutorDeLaVoi explică (pentru anonim_4396):

Multumesc, creste inia in mine vazand ca, cuiva chiar i pasa iar tu fiind o persoana necunoscuta ai depus mult efort raspunzandumi de fiecare data, mersi pentru sustinere

| anonim_4396 a răspuns (pentru CerAjutorDeLaVoi):

Nu trebuie sa-mi multumesti.
Doar fa-o! Asa vei fi mai linistit.

| CerAjutorDeLaVoi explică (pentru anonim_4396):

Am intrat in alt anturaj cu ajutorul verisoarei mele, fostul anturaj s-a distrus cam rau...

| anonim_4396 a răspuns (pentru CerAjutorDeLaVoi):

Bravooo..ma bucur ca ti-ai gasit intr-un sfarsit happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru CerAjutorDeLaVoi):

Daca nu incerci, nu vei stii niciodata.Fa pasul asta pentru tine si indiferent de raspuns, garantez ca vei fi mai 'curajos' pe viitor.
Daca te intalnesti cu ei si nu decurge tocmai bine, asta e! O sa iti faci alti prieteni care sa nu te lase balta pentru asa ceva.

| ONElena11 a răspuns:

Cauta-ti o gasca noua, nu e sfarsitul lumii

| CerAjutorDeLaVoi explică (pentru ONElena11):

Nu mai sunt gasti decat una de copii de varsta mea si mai mici care sunt copii copaci care i tine parintii din scurt, e aproape un sat oraselu asta...

| ONElena11 a răspuns:

Atunci da si ultima urma de mandrie la o parte si roaga-i sa te accepte inapoi

| CerAjutorDeLaVoi explică (pentru ONElena11):

straight face m-am gandit si eu la asta da mi-e frica, ca nu cumva sa ma prea injosesc daca nu o sa ma accepte...

| ONElena11 a răspuns (pentru CerAjutorDeLaVoi):

Since, cred ca nu mai ai nimic de pierdut.

| d182 a răspuns:

O idee ar fi să faci şi tu 'mişto de tine' să zic aşa. gen când mai vorbeşti cu ei şi mai fac o glumă tu să zici 'vreţi să-l chem iar pe tata?' şi să fii relaxat şi toate cele.
bagă-te în vorbă cu ei, salută-i.
şi poţi oricând să-ţi faci altă gaşcă, trebuie doar să fii tu.
sper că te-am ajutat în vreun fel laughing.