| biggest a întrebat:

Sunt băiat şi am 16 ani.
Astăzi pentru prima oară m-am epilat în zona penisului, părul era foarte foarte foarte mare (avea in jur de vreo 4-5 cm lungime) aşa că am folosit o foarfecă şi am tăiat totul cât se poate de scurt.
De o zi întreagă am mâncărimi şi mă deranjează firele aspre.
Ce îmi propuneți să fac?
Vă rog

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aia nu se cheama epilare ci tundere. Nu ai ce face. Parerea mea este sa-l lasi asa cum ti l-a dat natura.

| Teo29 a răspuns:

Momentan poti folosi apa termala de la farmacie si sa te dai in zona pana trece iritatia. Pe viitor poti folosi aparatul de ras, dar cu grija.

| Gabriel2424 a răspuns:

Da, asa e prima data si a 2 a oara pana te obisnuiesti, data viitoare incearca crema de epilare.