| Bugabuga12365 a întrebat:

Sunt boboc si mi-e cam frica de liceu..adica chiar si de prima zi, eu sunt mai retras si mai EMOtiv laughingsi probabil n-o sa reusesc sa ma imprietenesc cu cineva prea usor..la voi cum a fost, si ce ziceti sa fac pentru a-mi fi mai usor?

3 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Buna happy
Pai sincera sa fiu, si eu in prima zi de liceu am avut emotii si imi era frica laughing.Nu stiam ce se va intampla, ce va fi.Eram curioasa sa imi cunosc viitorii colegi si profesori, eram curioasa sa vad cum este viata de liceu.
Tin minte ca am ajuns in curtea liceului, am stat pentru a asculta discursul de inceput de an, pe urma a urmat strigarea claselor.Ma indreptam timida spre viitori colegi. Apoi am intrat in clasa.Ne uitam unii la altii, aveam emotii marilaughing.
In prima saptamana a fost asa mai dificil pana ne-am acomodat unii cu altii pe urma a fost ok.Ne-am imprietenit si am devenit nedespartiti,chiar si dupa terminarea liceului.
Este normal sa ai emotii, dar cel mai bine, este sa fi tu insuti, nu sa pari alta persoana, asta e cel mai important.Incearca sa intri usor cu ei in discutii, s-au cu diverse motive.Usor usor vei vedea ca va ve-ti apropia si va fi mai bine.
Bafta in anoul an scolar pe care il vei incepe, si de asemenea iti doresc sa ai parte de niste colegi de clasa de treaba.
Bafta si sper sa ai parte de cei mai frumosi ani de liceu.Profita de fiecare clipa din liceu, pentru ca mai tarziu iti va fi dor de liceuhappy

| AllePuffu a răspuns:

La mine a fost usor, m-am distrat din prima zi de liceu laughing)

| Dulcika50 a răspuns:

Si eu sunt boboaca si am niste emotii in legatura cu prima zi...insa ceea ce stiu sigur este ca trebuie sa privesti optimist si sa intri in curtea liceului cu zambetul pe buze.Siiiii cel mai important fii tu insati.Tot iti vei gasi prieteni pana la urma.Si daca vezi ca unii sunt distanti sau batjocoritori, pur si simplu stai la distanta. Oricum, nu prea ai cum sa fii prieten cu toata lumea.Bafta la liceu!