| sebi333456 a întrebat:

Salut TPU, sunt clasa a VI-a si e posibil sa imi fie nota scazuta la purtare, nu din cauza absentelor, nu din cauza unei mustrari sau alte sanctiuni de genul. Este vorba ca vorbesc in timpul orelor mai mereu si ma mai bat cu colegii din gluma, dar diriga nu intelege aceasta gluma. Tin sa precizez ca nu li s-a comunicat nimic parintilor mei si nici mie, tot ce mi-a zis a fost semestrul trecut cand am luat 10 la purtare ca daca anul acela nu am fost sanctionat, anul asta cu siguranta voi fi. Nu stiu cand se pun notele la purtare, ca noi luam vacanta pe 11 iunie si nu cred ca mai pot face ceva. Ma afecteaza la liceu / facultate?

Răspuns Câştigător
| varcopisicul a răspuns:

Nu, nu cred dar e un semn că ar trebui să înveți să te potolești în timpul orelor : p dacă continui să vorbești în timpul orelor..acum e un punct, dar intr-a 8a? sau la liceu? qwq
și tu, și prietenii tăi, glumă sau nu, nu vă mai faceți probleme singuri

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"e posibil sa imi fie nota scazuta la purtare...Ma afecteaza la liceu / facultate?"

nu, dar nici nu dă bine

| BullseyeShot a răspuns:

Nu îți va scădea nicio notă la purtare, ci zice aşa doar pentru a te speria.