| Ana789123 a întrebat:

Sunt clasa a X-a la un liceu slabut, imi doresc mult de tot sa ma transfer la un alt liceu pe acelasi profil (filologie). Insa ambele clase de filologie au deja 30 de elevi. M-am interesat si am inteles ca, avand aprobarea inspectoratului, ma pot transfera. Imi doresc acest lucru foarte mult. Mi-am dorit din vara sa ma transfer insa am crezut ca dintr-a X-a lucrurile se vor schimba. Va rog ajutati-ma. sad

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Noi n-avem cum te ajuta.
Spre sfarsitul sem.I depune cerere de transfer si depune o cerere si la ISJ, pentru a aproba marirea numarului de locuri la noul liceu. Daca se va aproba transferul si marirea atunci esti norocoasa, daca nu ramai la actualul liceu.