| Mihai99182 a întrebat:

Sunt din Bucuresti si acum cateva zile am intalnit o fata, nu am bagat-o in seama la inceput, apoi am auzit si mi-am dat seama din gesturile ei ca ma place, a inceput sa-mi placa si mie de ea, din ce in ce mai tare, ma intalnesc cu ea aproape in fiecare zi in autobuz si mi-e rusine sa-i spun ceva. Ulterior am aflat si cum o cheama, i-am dat add pe Facebook, mi-a dat accept si mi-a dat si like la poze, suntem de aceeasi varsta(16 ani). Nu stiu ce sa-i zic sau cum s-o bag in seama. Spuneti-mi va rog, ce ar trebui sa fac sau sa-i spun.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu ii spune ca o placi sau ca vrei sa fii intr-o relatie cu ea decat daca te intreaba. Te poate refuza chiar daca te place.
Stai de vorba cu ea despre orice, priveste-o in ochi, zambeste-i dar nu fortat, atinge-o usor pe brat sau antebrat, daca coborati la aceeasi statie cobori tu primul si ii intinzi mana sa o ajuti, poate o si conduci acasa, invit-o sa iasa cu tine la un suc, o plimbare, un film, un mall sau ce e popular la voi. Intelegi ideea, strange relatia petrecand timp cu ea. Fii glumet, interesant, fa-o sa rada.

1 răspuns:
| ioaaaa96 a răspuns:

Ar trebui să ți iei inima în dinți și să fii natural, să îi spui exact ceea ce simți și ce gândești. fie va accepta, fie vei conștientiza că nu este ok situația și trebuie să mergi mai departe.