| Dutzu98 a întrebat:

Salut,TPU! Sunt in clasa a 8-a si mai sunt 4 luni pana la banchet si vreau sa stiu cu ce sa ma imbrac.Imi maginez ca majoritatea vor fi imbracati la costum sau cu sacou.Dar,m-am gandit ca eu oricum in timpul banchetului nu voi purta sacou,asa ca nu merita,si in plus, nu vreau sa fiu ca si ceilalti.Imi place stilul lui Justin Timberlake si m-am gandit la video-ul asta. Dati de la minutul 1:40.
http://www.youtube.com/watch?v=93HAAniZquI

Răspuns Câştigător
| facepalmlol a răspuns:

Mi se par mult mai dragute hainele cu care este imbracat Justin Timberlake in video-ul asta decat clasicul costum.
Si avand in vedere faptul ca trebuie sa fii "fashion" pentru banchet, iti urez mult succes in gasirea lor!
Bye.

| Dutzu98 explică (pentru facepalmlol):

Merci...la asta ma gandeam si eu.toti in costum, eu trebuie sa ies putin din acest tipar.

23 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Consider că la banchet trebuie să fii îmbrăcat elegant.
Dar dacă ăsta nu este stilul tău, îl poți combina.
De exemplu, optează pentru o pereche de jeans negri + un tricou + o cămaşă albă/ albastră deasupra + ce-ţi mai vine ţie în minte.
Combină stilul tău, cu eleganța.
http://weheartit.com/entry/51077583

| Dutzu98 explică (pentru positivity):

Sa fiu elegant este stilul meu.mereu sunt la camasa si toate cele, dar acum vreau sa fiu elegant si totodata sa ma deosebesc de cei care au costum.as putea tot odata sa port un sacou albastru, cu niste panaloni albi.habar nu am.

| solovastra a răspuns (pentru Dutzu98):

Pana atunci mai ai timp sa te gandesti.stai linistithappy

| SimonaQs a răspuns:

Eu din punctul meu de vedere nu cred ca merge prea bine tinuta din videoclip.In primul rand ar trebui sa te consulti cu partenera ta ca sa va asortati iar in al doilea rand eu ti-as recomanda o vesta daca nu porti sacou si bretele elastice ca sa fi mai special dar in nici un caz blugi chiar daca sunt negri poate pantaloni negri putin stransi
Daca vrei sa iti pui si papion ar fi foarte dragut
Uite aici ceva :

http://casualdays.ro/accesorii-pentru-barbati-curele-bretele/

Funda? :*

| Dutzu98 explică (pentru SimonaQs):

Mie mi se pare chiar ok tinuta din videoclip.e eleganta si lejera.trebuie sa ma simt bine, nu sa stau impaiat pe scaun.imi place link-ul tau, dar voi mai astepta si alte raspunsurihappy

| SimonaQs a răspuns (pentru Dutzu98):

Da asta e cel mai important sa iti placa tie si sa te simti bine in tinuta respectiva :X

| Lala_Gabriela_1998 a răspuns:

Sincer si eu sunt fata si sunt a 8 si nu voi fi imbracata seara asa cum ziua gandeste te la ce ti place de obicei baietii la noi seara poarte blugi si tenisi si o camasa sau tricou

| facepalmlol a răspuns (pentru Lala_Gabriela_1998):

Tenisi,blugi si un tricou laughing
Numai berea si punga de seminte mai lipsesc...

| Dutzu98 explică (pentru facepalmlol):

laughingBun raspunslaughing

| facepalmlol a răspuns (pentru Dutzu98):

Multumesc,multumesc,merit toate laudele!

Doar ca sa clarific:
Ca raspuns la intrebarea ta, mai exact cea adevarata, am raspuns mai sus.Atunci doar am comentat la raspunsul lui "Lala_Gabriela_1998".

| Dutzu98 explică (pentru facepalmlol):

Mi-am dat seama.nu cred ca sunt chiar asa de aerian, parerea mea.

| facepalmlol a răspuns (pentru Dutzu98):

A,nu,scuze n-am vrut sa se inteleaga asta.

| Dutzu98 explică (pentru facepalmlol):

Cum ti se pare ideea mea de mai sus?

| facepalmlol a răspuns (pentru Dutzu98):

Care idee? A, te referi la imbracaminte.
Pai da si tu de rotita mouse-ului si vezi ca am raspuns.

| Dutzu98 explică (pentru facepalmlol):

Ma refeream la ideea cu cravata verde slim si tenesii verzi.

| facepalmlol a răspuns (pentru Dutzu98):

Aaaa,din nou scuze n-am citit raspusurile pe care le-ai dat mai sus.
Da, mi se pare draguta.

| Dutzu98 explică:

Am mai gasit o solutie.Camasa alba, vesta, cravata slim verde, pantaloni albi, tenesi All Converse verzi.Ce parere aveti?

| solovastra a răspuns (pentru Dutzu98):

Imi place ideea ta.se si asorteaza.succes.

| Dutzu98 explică (pentru solovastra):

Merci.o sa vad ce pot face.

| solovastra a răspuns:

Asta-i stilul elegant-casual.Iti recomand o camasa simpla si un sacou, acum depinde daca vrei sa-ti pui papion sau nu.Consulta-te cu partenera ca sa va asortati

| Dutzu98 explică (pentru solovastra):

Eu sunt mai brunet.Ti-am spus, am vrut sa-mi iau un sacou, am vazut unul la vreo 250 de ron, dar am spus ca eu o sa port costumul doar pe drum, pentru ca acolo il voi da jos, pentru ca va fi cald si voi dansa.ma gandeam la ceva gen justin timberlake. vreau ceva mai lejer, nu sa stau teapan pe scaun.iti dai seama ca majoritatea vor fi la costum, dupa cum am spus.eu vreau sa ies din tipar.

| solovastra a răspuns (pentru Dutzu98):

Atunci consulta-te cu partenera ta, ca sa aveti acelasi stil se imbracaminte. Poate ea iti va da mai multe idei.