| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si vara asta dupa ce s-a afisat admiterea ne-am intalnit multi viitori colegi(asta prin iunie), bine ne-am vazut de mai multe ori. Si faza e ca am vorbit cu o fata si mi s-a parut de treaba si dupa am aflat mai multe lucruri despre ea si... m-am indragostit de ea. Faza e ca ea a intrat in alta clasa si nu isi mai aminteste de mine... M-am inscris la clubul de astronomie al liceului si am aflat ca si ea s-a inscris. Bun eu o sa ma duc sa ma imprietensc cu ea, dar dupa ce fac? Mi se pare prea greu fiindca ea e la alta clasa.
P.s. chiar mor dupa ea si daca as fi fost in clasa cu ea reuseam. e prima data cand ma indragostesc si e perfecta pentru mine.(e tocilara nu are fite si e si super frumoasa)

3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu are nicio importanta faptul ca e in alta clasa. Poate e chiar mai bine.

| StevenMetalhead a răspuns:

Ei lasă frate, indiferent, sunteți în aceeași școală, asta-i important, iar la urma urmei avem messenger. Te vezi cu dânsa la club sau te duci la ea în clasă și între pauze discutați, ai putea apropo să-i propui să ieșiți după școală la o plimbare, căci vrei să comunici cu ea, dar între pauze e puțin timp. Asta e ce trebuie să faci, apoi bineînțeles îi zici că într-adevăr ai plăcut-o și că ai vrea să mai ieși du dânsa. Baftă!

| DeliNes a răspuns:

Nu conteza ca e in alta clasa, sunteti tot in acelasi liceu nu? Daca chiar iti place atat de mult fai primul pas si vorbeste cu ea. Cine stie, poate nu a uitat de tine si simte la fel si ea sau poate o faci sa se indragosteasca de tine... poti afla doar daca incerci.