| Peter28 a întrebat:

Sunt in clasa a VIII-a si am 13 ani. Este o fata in clasa mea de care imi place si ma simt ciudat cand o vad. ESte draguta, micuta de statura, dar cu un talent deosebit, este o pictorita inascuta. Iar eu nu prea as vrea sa o intreb la scoala daca ma place ca dupa aia ies multe barfe si nu imi place. Nu prea stiu sa vorbesc cu fetele (am incercat odata si iesit urat de tot) si nu prea stiu cum sa aflu daca am ceva in comun cu ele (pe scurt nu vreau sa le spun ceva care sa le schimbe parerea despre mine; mentionez ca sunt in Vicovu de Sus si nu prea sunt locuri unde as putea sa o invit). Spuneti-mi voi ce sa fac Dati-mi un sfat. Sau macar cand sa ii spun ca imi place de ea.

Răspuns Câştigător
| Ciocolataaaa a răspuns:

Vaii ce dragut.
esti primul baiat de pe TPU care place o fata desteapta si nu o usuratica.
Pai fa-o sa rada si acorda-i atentie. o sa isi dea seama ca o placi si daca si ea te place va cauta prilej sa te ia in brate, sa te pupe si asa mai departe. probabil te va baga ca frate pe fb (si nu ma lua cu friendzone k nu e asa. asta e tocmai un pretext al fetelor sa stea mai mult cu un baiat spunandu-i ca e bff ei, crede-ma) si o sa iti dai seama cand e cazul sa o intrebi, totul vine de la sine. Vorbestea cu ea despre arta, despre culori si despre frumos. si eu sunt artista si imi plac baietii destepti si cu simt estetic dezvoltat.
succes :X

9 răspunsuri:
| Casady a răspuns:

Poate incerci sa-i trimiti ceva pw ascuns..niste biletele sau ceva... fetelor le plac baietii asa misteriosi... apoi transmite vreun biletel sa va intalniti undeva in parc.dar nu o speria. apoi totul ar trebui sa se rezolve!

| vlad89c a răspuns:

Stiu ca atunci cand te apropii de ea iti e frica, si renunti, dar trebuie sa iti gasesti un moment de curaj, sa iti spui: "o fac acum, nu ma intereseaza daca iese urat", apoi te apropii de ea, si puteti discuta despre multe lucruri, de exemplu despre profesori, despre desenele ei, etc. sau daca nu gasesti subiecte doar complimenteazo, daca face ceva curajos felicito. Alta varianta ar fi sa o ajuti la ceva, chiar daca nu iti cere ajutorul, si iti spun din nou, intr-o vineri sau sambata, prinde curaj si invit-o intr-un parc sau pe o banca, si discutati despre ori ce iti vine in minte, intreab-o despre ea. Dar ai grija sa nu faci glume proaste despre ea sau prietenele ei, si sa nu pari ca un nebun cand incerci sa o impresionezi. Daca nici una din variantele de mai sus nu functioneaza, discutati despre muzica care ii place, sau despre emisiunile TV la care se uita.

| DWDT a răspuns:

Pe mess. e simplu.confidential. si poti pune si emoticoane care sa-ti exprime starea happy vorbesti acolo cu ea si apoi o poti invita la un suc

| Peter28 explică (pentru DWDT):

N-are id. Si am spus la sfarsit ca nu am unde sa o invit (in zona aia a orasului unde sunt eu, nu sunt parcuri si nici cofetarii)

| adelina899 a răspuns:

Iati inima in dintii, vb cu ea spune`i ca o placi invit`o la o plimbare fi dragut cu ea si interesat de ceea ce spune adica ascult`o. Mai scurt fi tu insati happy

| Anuska311 a răspuns:

Ar trebui savorbesti cu ea.dar finut unor fete nu le place zgomotul si agitatia........eu sunt fata si imi place un baiat dar mi-e frica sa vorbesc cu el.

| Peter28 explică (pentru Anuska311):

Exact asa e si ea. E cam timida, cam retrasa. Dar totusi intr-un fel ii place sa isi exprime parerea cu incredere. Asta imi place la ea.

| Ciocolataaaa a răspuns (pentru Peter28):

Cum e? laughing ai rezolvat pana la urma?

| Peter28 explică (pentru Ciocolataaaa):

Nee. Nu a mers. Dar acum chiar imi pare bine ca nu a mers intre noi ca am gasit alta mult mai pe gustul meu, cum s-ar spune. Oricum mersi mult de sfaturi big grin