| anonim_4396 a întrebat:

sunt într-o dilemă.
Ce credeți că e de făcut în următoarea situație:
Sunt clasa a 10-a. Din a 9-a m-am înțeles perfect cu toți colegii de clasă. Nicio problemă, aproape că mereu voiau să stea cu mine...
Din clasa a 10-a, m-am certat cu un coleg care oarecum era și el "cunoscut" în această grupă. Eu nu am mai putut să stau cu acei prieteni din cauza prietenului cu care m-am certat.. Cu timpul m-am îndepărtat de ei, când ieșeau pe afară eu stăteam în casă Înțelegeți voi.
Cu toate astea, mai rămăsesem cu un singur băiat, un prieten minunat, cu care m-am înțeles mereu. Până în momentul în care ceilalți au reușit să-l tragă de partea lor.
Am rămas oarecum "singur" și e un sentiment total urât credeți-mă.
Întrebarea mea e : ce e de făcut? Ei pur și simplu fac orice ca eu să nu am cu cine să stau în clasă sau pe hol. După cum v-am zis, eram poate cel mai "popular" din clasa aia la început
Mulțumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
| HLucian a răspuns:

Salut. Daca intelegi mecanismul omului...iti este usor sa-ti raspunzi. Invidia, egoismul, rautatea e in floare. Daca cei ce au fost langa tine nu mai sunt, inseamna ca nu mai trebuie sa fie. Fiecare persoana pe care o cunosti si care pleaca trebuie sa o transformi intr-o experienta care sa te ajute. Ai sa-ti gasesti un grup care sa se ''lipeasca'' de tine. Timpul rezolva tot. Sper ca ti-am fost de ajutor.

1 răspuns:
| NAT0 a răspuns:

Erau doi oameni care s-au întâlnit.
Unul avea bani și altul avea experiență, la sfârșit, cel cu experiență a plecat cu banii iar cel cu bani a plecat cu experiență.
.
Tu ai rămas cu experiența.
Te alături lor sau te muți pentru a începe de la 0 știind că ai o experință și știi cum să te porți.