| anonim_4396 a întrebat:

Sunt pe clasa a 11 a profil filologie. Acm in iarna am avut media 9.80 dar am impresia ca am facut o alegere proasta intrand la filologie fiindca dupa nu imi voi putea gasi o facultate de unde sa ies cu o meserie bine platita pe viitor. Va rog spuneti mi daca este asa. Si daca este bine ce am ales, spuneti mi meserii bine platite cu care pot iesi

Răspuns Câştigător
| MValentin a răspuns:

Cea mai mare greseala sa crezi ca nu poti intra la nicio facultate bine plătită. De exemplu poti face facultatea de mass media. Poti sa te duci chiar si la facultăți de medicină in care te poti pregăti si învățând de acasa. Tehnica dentara sau nutritie sau multe alte facultăți. Doar nu fi descurajat de profilul ales unii termina mate info si ies tot niste... produse prime happy