| goodfriend a întrebat:

Sunt un baiat de 15 ani, miie imi place de o fata dar nu stiu pe ce teme sa vorbesc cu ea. E o colega deci o stiu destul de bine dar cind vreau sa vorbesc cu ea nu stiu despre ce! As dori s-o invit in oras dar nu as dori sa merg cu ea si sa tacem, puteti sa-mi sugerat niste idei va rog!

Răspuns Câştigător
| Ovidiu16 a răspuns:

Cand vorbesti cu ea virtual, incearca sa abordezi subiecte banale de interes comun, gen "Ce mai faci?"; "Cum te intelegi cu colegu/colega de banca?" etc. si de aici i-au amploare subiecte de proportii mari. Cand esti cu ea, aminteste-ti ca nu ai timp ca pe facebook sa te gandesti, lasa sa decurga totul de la sine, fa-i complimente la felul in care arata, se imbraca, se aranjeaza, dar ai grija sa fie complimente exagerate, incearca sa mentii o limita. Succes!

1 răspuns:
| momo0988 a răspuns:

In primul rand nu incepe sa ii faci complimente exagerate cum ar fi : "Waw cw frimoasa esti" sau ceva sde genu spune-i ceva de genu"imi place cum te comporti cat de atente esti" ceva ce nu aude in fiecare zi sau incearca sa zambesti mai mult sa o faci sa rada si totul apoi o sa vina de la sine happy Bafta!