| printzesica a întrebat:

surioara mea s-a nascut de mos nicolae si mami nu stie ce nume sai punem imi spuneti voi? funda pentru cele mai frumoase:X:X:X:X

13 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai daca e nascuta la zi mare si sfanta, puteti opta pentru..Nicoleta, Nela, Nadia, Ninuta... daca doreste alte nume sunt slava Domnului pe google.
Sa va traiasca suriora si sa o iubitihappy
O seara frumoasahappy

| romeo78 a răspuns:

La multi ani! Multa sanatate, fericre si norocin viata!
Cel mai frumos nume este NICOLETA!
Se si zice in popor ca atunci cand un copil se naste de ziua unui mare Sfant sa i se puna numl3e acelui Sfant caci ii va purta noroc in viata si va fi si protectorul sau in viata. Acum fiecare cu preferintele sale. Mie, numele de Mihai, al meu mi-a purtat noroc si m-a protejat de multe rele!

| printzesica explică (pentru romeo78):

Pai o cheama pe vara mea nicoleta nicola si de asta nu stim ce nume sai punem

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,poti incerca sa-i pui un nume mai dragut,ceva gen:Maya,Antonia,Daria,Olivia,Alexia, Daiana, Alessia, Selena etc.Mie imi plac toate, tocmai de aceea imi este greu sa aleg doar un singur numehappy. Sper ca ti-au placuthappy!

| oOSaritaOo a răspuns:

Pune-i numele Sara, eu îl ador pur şi simplu, cred că îi va plăcea şi ei când va fi mare. Eu nu i-aş da nume după chestia că s-a născut de Moş Nicolae... da-ţii un nume care să nu fie chiar aşa comun, cum ar fi Miriam. smug Şi Damaris e super. :X

| WhiteLife a răspuns:

Numele mele preferate big grin
Evelin, Ligia, Emanuela, Francesca, Patricia. Sau Andreea, Lorena, Lavinia etc.

| Hieer a răspuns:

Pai..Nicoleta(daca tot s-a nascut de Sf.Nicolae)

Ionelia
Aida
Xonia
Andra
Angela
Elena
Teodora
Emma
Valentina
Iuliana
Antonia
...Imi poti spune care iti place ce-l mai mult?big grin

| printzesica explică (pentru Hieer):

Pai nicoleta o cheama pe vara mea si de asta nu i-am pus nicoleta

| asclepius a răspuns:

Nicoleta,daniela,andreea,Diana,oana,raluca,iuliana,

| MykyTha a răspuns:

Daca s-a nascut de Mos Nicolae ar trebui sa o cheme Nicoleta.

| Ionela2456 a răspuns:

Andrada, Luanna, Oxana, Alexa.

| Loly5 a răspuns:

Lavinia, Daiana, Maria, Rebeca, charllote
happy sper ca-ti plac numele

| printzesica explică:

Dati nume sa aiba o legatura ceva cu mos nicolae in afara de nicoleta si nicola